אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הארווי ויינשטיין הורשע באונס ובתקיפה מינית - אך זוכה מסעיף האישום החמור נגדו צילום: גטי אימג'ס

הארווי ויינשטיין הורשע באונס ובתקיפה מינית - אך זוכה מסעיף האישום החמור נגדו

המפיק ההוליוודי הורשע בכך שכפה מין אוראלי על עוזרת הפקה ותקף מינית את השחקנית המתחילה ג'סיקה מאן. עם זאת, הוא זוכה מהאשמה של תקיפה מינית בנסיבות מחמירות שהעונש עליה הוא מאסר עולם. העונש המירבי על העבירות שבהן הורשע ווינשטיין הוא 25 שנות מאסר

24.02.2020, 19:19 | שירות כלכליסט

אבן דרך בפרשת האונס והמעשים המגונים של המפיק ההוליוודי המוביל הארווי ויינשטיין - פרשה שהיתה בין הגורמים העיקריים שהובילו לפריצת תנועת המחאה MeToo.

מפיק הקולנוע הורשע היום (ב') באונס ובתקיפה מינית בבית משפט פדרלי בניו יורק. הוא לא הורשע בסעיף הנחשב לחמור של תקיפה מינית בנסיבות מחמירות (predatory sexual assault) בשני מקרים נפרדים, ומסעיף אונס אחד מדרגה ראשונה. העונש המירבי על העבירות בהן הורשע ויינשטיין הוא 25 שנות מאסר. העונש ייגזר בידי השופט במועד מאוחר יותר.

הארווי ווינשטיין בבית המשפט בניו יורק, צילום: רויטרס הארווי ווינשטיין בבית המשפט בניו יורק | צילום: רויטרס הארווי ווינשטיין בבית המשפט בניו יורק, צילום: רויטרס

ויינשטיין הורשע הבוקר בשני מקרי אונס, הראשון של אונס מדרגה ראשונה, והוא נוגע לכפיית מין אוראלי בעוזרת ההפקה מימי היילי בשנת 2006 (Mimi Haley).

כמו כן הוא הורשע הוא מדרגה שלישית, והוא נוגע לתקיפה שלו על השחקנית המתחילה ג'סיקה מאן (Jessica Mann), בחדר מלון במנהטן בשנת 2013.

כאמור, ויינשטיין לא הורשע בשלושה מהסעיפים, לאחר שהמושבעים ישבו ימים ארוכים ולא הצליחו להגיע להסכמה פה אחד בשני סעיפים של תקיפה מינית  בנסיבות מחמירות וכן הסכימו על זיכוי בסעיף אחד של אונס מדרגה ראשונה.

במהלך המשפט העידה השחקנית אנבלה סיורורה (Annabella Sciorra) כי ויינשטיין תקף אותה מינית בביקור בדירתה, בסוף 1993 או תחילת 1994. אף שלא הואשם במקרה זה, בשל התיישנות, בית המשפט התיר לשמוע את עדותה לצד עדות חמש נשים נוספות שלא נכללו בכתב האישום, על מנת שהתביעה תוכל לנסות להוכיח את שיטת הפעולה של ויינשטיין.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות