אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בג"ץ הקפיא את ועדת הבדיקה הממשלתית לחקר התנהלות מח"ש צילום: אוהד צויגנברג

בג"ץ הקפיא את ועדת הבדיקה הממשלתית לחקר התנהלות מח"ש

השופטים חנן מלצר, יצחק עמית ודוד מינץ הוציאו צו ביניים המקפיא את עבודת הוועדה עד לאחר הבחירות. מאחר שהוועדה הוקמה בניגוד לדעתו של מנדלבליט, הממשלה מיוצגת בבג"ץ על ידי עורכי דין פרטיים

24.02.2020, 19:44 | משה גורלי

שופטי בגץ חנן מלצר, יצחק עמית ודוד מינץ החליטו הערב להוציא צו ביניים המקפיא את עבודה ועדת הבדיקה הממשלתית לחקר התנהלות מח"ש.

לפני שבועיים החליטה הממשלה על הקמת הוועדה שנדרשה לבחון את הטיפול המערכתי בעבירות שוטרים על ידי המחלקה לחקירות שוטרים בפרקליטות המדינה. ההחלטה התקבלה בניגוד לדעת היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט, שאיפשר לממשלה להתגונן בבג"ץ באמצעות עורכי דין הפרטיים פרופ' רון שפירא וד"ר אביעד בקשי.

המשנה לנשיאת העליון חנן מלצר, צילום: אוהד צויגנברג   המשנה לנשיאת העליון חנן מלצר | צילום: אוהד צויגנברג המשנה לנשיאת העליון חנן מלצר, צילום: אוהד צויגנברג

העתירה לביטול הוועדה הוגשה בידי משמר הדמוקרטיה באמצעות עו"ד יובל יועז וקבוצת עורכי דין בכירים. השופטים הורו לממשלה להגיש בתוך 60 יום תצהיר תשובה לשאלה מדוע לא תבוטל החלטת הממשלה להקים את הוועדה.

בינתיים החליטה הוועדה עצמה על הקפאה חלקית כשגזרה על עצמה לא לשמוע עדים עד לאחר הבחירות. כעת  נראה שתוצאות הבחירות יצטרפו גם הן להכרעה: אם תיכון ממשלת נתניהו או שממשלת המעבר תמשיך למשול - הדיון בעתירה יתקדם לקראת החלטה. אם לא, ייתכן שתבוטל הוועדה ולא יהיה צורך בהמשך הדיון.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות