אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בשל החשש מקורונה: משרד הבריאות מנע כניסת אוניית מטען מצרפת לנמל אשדוד צילום: אבי רוקח

נגיף הקורונה

בשל החשש מקורונה: משרד הבריאות מנע כניסת אוניית מטען מצרפת לנמל אשדוד

הסיבה - על סיפונה אדם שהגיע לאחרונה מדרום קוריאה. על פי התאחדות התעשיינים, ההחלטה התקבלה לפי דרישת משרד הבריאות, על אף שהימאי כלל לא נבדק על ידי צוותים רפואיים. תעשיין: "לא מספיק שיש קושי כיום בהטסה מהאוויר, אני עכשיו תקוע עם סחורה שמגיעה דרך הים"

25.02.2020, 13:26 | נווית זומר

האיסור על על כניסת נוסעים מארצות המזרח בשל חשש להידבקות בנגיף הקורונה הגיע גם לתעבורה הימית בישראל, כאשר משרד הבריאות מנע כניסת אוניית מטען שהגיעה לנמל אשדוד מצרפת.

קראו עוד בכלכליסט

האונייה, Lausanne MSC מובילה בין היתר, חומרי הדברה, תרופות , טקסטיל ומזון. הסיבה לאיסור כניסתה לנמל היא שיש על סיפונה אדם שהגיע לאחרונה מדרום קוריאה. ההחלטה התקבלה על אף שהימאי כלל לא נבדק על ידי צוותים רפואיים.  

מכולות תקועות בנמל אשדוד, צילום: גדי קבלו מכולות תקועות בנמל אשדוד | צילום: גדי קבלו מכולות תקועות בנמל אשדוד, צילום: גדי קבלו

אוניית המטען נכנסה להסגר למרות שאנשי הצוות לא צפויים להכנס לישראל, ולמרות שמדינות אחרות לא הטילו כל הגבלה על סחר החוץ הימי.

התאחדות התעשיינים שמפעילה חדר מצב מיוחד אליו הגיע התלונה מתעשיינים שחיכו לסחורות ,פועלת כעת בעניין מול משרדי הבריאות, הכלכלה והתחבורה.

אחד מבעלי רשתות אופנת העילית בישראל אמר לכלכליסט, "יש לי סחורות שתקועות על הספינה, המסלול שלה היה מהולנד צרפת ות"א. לא מספיק שיש קושי כיום בהטסה מהאוויר, אני עכשיו תקוע עם סחורה שמגיעה דרך הים" .

מחברת נמל אשדוד נמסר כי "החברה פועלת על פי הנחיות הרגולטורים ומשרד הבריאות. לתחומי הנמל מגיעות לעגינה, רק אוניות אשר מקבלות אישור ועומדות בתנאים שמציבים הרגולטורים ומשרד הבריאות. האוניה המדוברת מתוכננת להגיע לשטח הנמל בתחילת השבוע הבא, וכניסתה תאושר בכפוף להחלטת הרגולטור".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות