אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
גם סגן שר הבריאות של איראן נדבק בקורונה

נגיף הקורונה

גם סגן שר הבריאות של איראן נדבק בקורונה

טהרן טוענת כי 15 מתו מקורונה ו-95 נדבקו – כולל האחראי על המאבק בנגיף. כשברקע ניסיון טיוח הפלת המטוס, איראנים רבים חושדים שהמצב חמור בהרבה. מחוקק מהעיר קום: "כל יום מתים פה עשרה". ההתפרצות מאיימת לבודד עוד יותר את המדינה, שממנה הופץ הנגיף לרחבי המזה"ת

25.02.2020, 15:31 | ynet

סגן שר הבריאות של איראן, אירג' חארירג'י, פרסם סרטון שבו הודיע כי הוא חולה בנגיף הקורונה. בסרטון אמר סגן השר שנמצא כעת בבידוד "אנחנו ננצח את הנגיף".

הודעת סגן השר על הדבקות בנגיף וראיון שהעניק אתמול

רשויות הבריאות באיראן הודיעו היום (ג') כי עוד שלושה בני אדם מתו מנגיף הקורונה, ובכך עלה מניין המתים הרשמי במדינה ל-15. אמנם נתון זה הוא הגבוה ביותר מחוץ לסין ומציב את איראן כמוקד מרכזי של התפרצות הנגיף – אך תושבים רבים ברפובליקה האיסלאמית לא מאמינים למספרים שמדווחים השלטונות, וחלקם בטוחים כי מדובר כבר במגיפה של ממש. 

אתמול טען חבר פרלמנט איראני מהעיר קום, מוקד ההתפרצות באיראן, כי המצב בעירו חמור בהרבה ממה שנטען על-ידי השלטונות. אחמד אמיריאבאדי פארהאני, שמרן שבעבר שימש קצין במשמרות המהפכה, טען כי 50 בני אדם מתו בעיר קום לבדה. הוא הוסיף שהמקרה הראשון של הידבקות בנגיף התגלה שבועיים לפני שטהרן דיווחה לראשונה על שני נדבקים ביום רביעי האחרון (בתוך שעות, השניים הללו הפכו למתים בדיווח של הרשויות).  
איראג איראג' האריצ'י, סגן שר הבריאות האיראני איראג

"בכל יום מתים 10 בני אדם בקום", טען פארהאני בנאום בפרלמנט האיראני. לפי הניו יורק טיימס, הוא דרש כי יוטל סגר על עירו. יועצו של שר הבריאות האיראני, איראג' האריצ'י, הכחיש את הטענה הזו מכל וכל. הוא הכריז אף שהוא מוכן להתפטר אם מניין המתים מהקורונה באיראן הוא "אפילו חצי או רבע מהנתון הזה". באותה מסיבת עיתונאים אתמול נראה האריצ'י מזיע וחסר מנוח, והיום התברר כי גם הוא – האחראי על המאבק בנגיף באיראן – נדבק בנגיף.

מתגוננת מפני הקורונה, צילום: איי אף פי מתגוננת מפני הקורונה | צילום: איי אף פי מתגוננת מפני הקורונה, צילום: איי אף פי

המחוקק שטען לטיוח הוא לא היחיד שהביע ביקורת על התנהלות הרשויות. מוחמד רזה גאדיר, יו"ר האוניברסיטה הרפואית בקום, טען – בשידורי הטלוויזיה הממלכתית – כי משרד הבריאות הורה לפקידי העיר "לא לפרסם אף סטטיסטיקה" משם, כזו הקשורה לנגיף הקורונה. לדבריו, המצב בעיר חמור. "המחלה התפשטה ברחבי העיר", אמר. 

מתגונן מפני הקורונה באיראן, צילום: אי פי איי מתגונן מפני הקורונה באיראן | צילום: אי פי איי מתגונן מפני הקורונה באיראן, צילום: אי פי איי

העיר קום, כ-140 ק"מ דרומית לבירה טהרן, היא אתר קדוש לזרם השיעי באיסלאם. בעיר נמצא מקדש פאטמה מעסומה, שאליו מגיעים שיעים מרחבי המזרח התיכון. בעקבות התפרצות הנגיף במדינה, משרד הבריאות האיראני שלח מכתב למושל קום, וביקש להגביל את מספר המבקרים במקדש זה, כמו גם באתרים אחרים בעיר הנחשבים לקדושים עבור השיעים. לפי הניו יורק טיימס, למרות הבקשה – תורים ארוכים השתרכו אתמול מחוץ למקדש, והקהל הרב נגע בו והשתתף בתפילות המסורתיות.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות