אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עלייה מתונה של 3.2% ב-FFO השנתי של מליסרון; פדיונות הקניונים עלו ב-2.6% צילום: עמית שעל

עלייה מתונה של 3.2% ב-FFO השנתי של מליסרון; פדיונות הקניונים עלו ב-2.6%

מגזר המשרדים של מליסרון רשם את העלייה החזקה ביותר ב-NOI, בשיעור של 4.8%, מגזר הקניונים המקומיים רשם ירידה שנתית של 7.6%; החברה עדכנה בעניין הקורונה: " "אי הגעת מלאים לישראל לאורך זמן עלולה להשפיע על היקף פעילותם של השוכרים ובעקיפין להשפיע גם על פעילות החברה"

26.02.2020, 09:04 | יניב רחימי

מליסרוןמסכמת שנה: קבוצת הקניונים והמשרדים סוגרת את 2019 עם עליה של 3.2% ברווח התזרימי מהפעילות השוטפת - נתון ה-FFO הסתכם ב-717 מיליון שקל. בשורת ה-NOI נרשמה עלייה זניחה של 0.6%, ל-1.09 מיליארד שקל, כאשר -NOI מנכסים זהים רשם עלייה של 0.8% בהשוואה לשנה קודמת.

קראו עוד בכלכליסט

לעלייה ב-NOI תרמה מתחילת הנבה של ההרחבה שנבנתה למלנוקס בפארק עופר יקנעם. העלייה קוזזה חלקית בשל מימוש נכס שהניב בתקופה המקבילה 3 מיליון שקל ומנכס שנמצא בתהליך לשינוי ייעוד.

מגזר המשרדים של מליסרון רשם את הצמיחה הגבוה ביותרה ב-NOI, בשיעור של 4.8%, בשעה שלמגזר מתחמי קניות אזוריים עלה רק ב-0.9%. המצב במגזר הקניונים המקומיים היה מרשים הרבה פחות, עם נסיגה שנתית של 7.6% ב-NOI.

במהלך 2019 נרשמה עליה של 2.6% בפדיונות הקמעונאים בכלל קניוני מליסרון, כאשר במתחמים האזוריים נרשמת עליה של 3.1% ואילו בקניונים המקומיים נרשמה עליה זניחה של 0.2%.

ליאורה עופר בעלת השליטה ויו"ר מליסרון , צילום: עמית שעל ליאורה עופר בעלת השליטה ויו"ר מליסרון | צילום: עמית שעל ליאורה עופר בעלת השליטה ויו"ר מליסרון , צילום: עמית שעל

נגיף הקורונה מוזכר בדוחות הכספיים של מליסרון במסגרת הסיכונים הענפיים והוא מוגדר כגורם סיכון בעל מידת השפעה קטנה. לפי העדכון, להתפשטות נגיף הקורונה עשויות להיות השלכות על היקף היצוא מסין ובהתאם לכך על המלאים המגיעים לישראל. "אי הגעת מלאים לישראל לאורך זמן עלולה להשפיע על היקף פעילותם של השוכרים בשטחים בבעלות מליסרון ובעקיפין להשפיע גם על פעילות החברה", נאמר בדיווח.

שיעור ההיוון המשוקלל (Cap Rate) של הנדל"ן של מליסרון עומד נכון לסוף 2019 על 6.81%, ירידה של 0.4% בהשוואה לשיעור ההיוון המשוקלל שנה קודם לכן. במקביל, ירשמה גם ירידה בעלות החוב האפקטיבית של מליסרון שעמדה בסוף 2019 על 2.9%, ירידה של 0.27% בהשוואה לרמתה בסוף 2018.

 

ערב פרסום הדוחות השנתיים הוחלט בדירקטוריון מליסרון לעדכן את מדיניות חלוקת הדיבידנדים של החברה, באופן שהחל מ-2020 ההחלטה בדבר החלוקה והיקפה תתקבל מידי רבעון, וזאת במקום הנוהג הקיים עד כה של פרסום הודעה כללית בתחילת כל שנה בדבר סכום הדיבידנד שבכוונת החברה לחלק בשנה שבפתח.

אופיר שריד מנכ"ל מליסרון, צילום סיון פרג אופיר שריד מנכ"ל מליסרון | צילום סיון פרג' אופיר שריד מנכ"ל מליסרון, צילום סיון פרג

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות