אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

WeTech Berlin

"אראונדטאון תמשיך לפעול ולהשקיע כדי לעמוד ביעדי הגבלת ההתחממות הגלובלית"

אנדרו וואליס, מנכ"ל חברת הנדל"ן התייחס בוועידת WeTechBerlin של כלכליסט למגבלות שהטילה ברלין על גובה שכר הדירה: "למרות הצורך בהשקעות בדיור מודרני, הפוליטיקה בברלין מציגה חוקים שלוקחים את זה למקום אחר לגמרי ומפנים את הגב לעיר"

27.02.2020, 14:07 | עומר כביר

"בלי קשר למה שפוליטיקאים עושים אנחנו, כענקית נדל"ן, חייבים להמשיך לפעול ולהשקיע על מנת לעמוד ביעדי הגבלת ההתחממות הגלובלית שנקבעו ב-2015 בהסכם פריז" – כך אמר המשנה למנכ"ל חברת הנדל"ן אראונדטאון, אנדרו וואליס, בוועידת WeTechBerlin של כלכליסט, אראונדטאון, בנק לאומי טרגט גלובל, שנערכת היום.

וואליס פתח את דבריו באזכור השלמת השלב הראשון של מיזוג החברה עם TLG. "יצרנו חברה עם נכסים בשווי של יותר מ-28 מיליארד יורו, חברת הנדל"ן השלישית הגדולה באירופה. ואנחנו ממשיכים להיות חברת הנדל"ן הגרמנית עם דירוג האשראי הטוב ביותר", אמר.

קראו עוד בכלכליסט

אנדרו וואליס, צילום: אוראל כהן אנדרו וואליס | צילום: אוראל כהן אנדרו וואליס, צילום: אוראל כהן

הוא הוסיף: "רבים שואלים מה חברת נדל"ן עושה באירוע כמו זה. המציאות היא שהעסק שלנו מבוסס על חדשנות, על היכולת לזהות מוקדם איפה יהיו השיבושים, לדעת מה יהיו המגמות. אנחנו צריכים לזהות את הצורך של השוק. ואחד הצרכים המרכזיים הוא להפחית פליטות של גזי חממה, לצמצם את הפסולת ולהפחית את הנטל על המשבאבים הטבעיים. זה צריך להיות חלק מרכזי מהאתוס העתידי שלנו. הצורך הזה נותן לנו הבנה איך יראה העתיד, מה אנחנו יכולים לעשות ואיך אנחנו צריכים לעבוד בעתיד".

וואליס סיפר עוד שחלק ניכר מהפעילות התכנונית של החברה קשור במילוי הצרכים היחודיים של מילנייאלס. "הם לא רוצים בעלות על כלום, הם לא רוצים חוב, לא רוצים את הנטל הזה. הדור שלי לקח משכנתה וניסה לשלם אותה כמה שיותר מהר. למילנייאלס אין רצון לעשות את זה. הם גם לא רוצים להיות לבד, הוא רוצים להיות חלק מקהילה. אנחנו כחברת נדל"ן צריכים לדעת איך זה ישפיע על הנכסים שלנו. אנחנו צריכים להבין איך זה ישנה את הנכסים שלנו, ומה צריך לעשות כדי להישאר רלוונטים בשביל הצרכים של הדור הזה. לצורך זה אנחנו משקיעים בפרופטק, כאחת מחברות הנדל"ן הגדולות באירופה יש לנו פורטפוליו מגוון מאוד. אנחנו מציעים ליזמים הזדמנות, לבדוק, ליישם ולפתח את המוצרים שלהם בסביבה פעילה".

לסיום התייחס וואליס למגבלות הנוקשות שהטילה לאחרונה ברלין על גובה שכר הדירה בעיר. "קשה להיות בברלין בלי לדבר על פוליטיקה", אמר. "הממשל המקומי הציג מגבלה רחבה על גובה שכר דירה, אם כי בתי המשפט החוקתיים עוד לא אמרו את דברם בנושא. הסכם פריז הציב יעדים נוקשים במטרה להגביל את ההתחממות הגלובלית ל-1.5 מעלות. אנחנו, כחברה, רוצים לתרום תרומה משמעותית לעמידה ביעדים אלו. אבל לפעמים נדמה שהפוליטיקה המקומית בברלין עושה את דרכה בכיוון אחר. בדיוק כשיש צורך בהשקעות בדיור מודרני, בטכנולוגיה שתאפשר לצמצם את פליטות גזי החממה, הם מציגים חוקים שלוקחים את זה למקום אחר לגמרי ומפנים את הגב לברלין".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות