אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נחתם הסכם קיבוצי בחדשות 13 המסדיר את תנאי המעבר לאולפנים בנווה אילן צילום: אלדד רפאלי

נחתם הסכם קיבוצי בחדשות 13 המסדיר את תנאי המעבר לאולפנים בנווה אילן

ועד העובדים הכריז סכסוך עבודה לפני כשבועיים; בהסכם הוסדר מנגנון להגנה במקרה של פיטורי אי התאמה, חסינות מפיטורי צמצום לתקופה של 4 חודשים ותכנית פרישה מרצון

27.02.2020, 12:04 | אביאור אבו

לאחר משא ומתן אינטנסיבי שהתנהל בשבועות האחרונים בין הנהלת חדשות 13 לבין ארגון העיתונאים וועד העובדים, נחתם היום (ה') הסכם קיבוצי המסדיר את תנאי המעבר לנווה אילן. לפני כשבועיים הכריזו עובדי חדשות 13, כ-330 במספר, על סכסוך עבודה לאור חשש מגל פיטורים על רקע המעבר הקרב לאולפנים החדשים ולמשרדים ברמת החיל.

קראו עוד בכלכליסט

בהסכם הוסדר מנגנון להגנה במקרה של פיטורי אי התאמה. כל עובד שעומד בקריטריונים שנקבעו בהסכם ושהחברה תשקול לסיים את העסקתו מסיבות של אי התאמה, יזכה לתקופת השתפרות שיכולה להגיע עד 90 יום. עובד שהשתפר בהתאם ליעדים שהוצבו לו, לא יפוטר. עובד שלא ישתפר יוזמן לשימוע, שלאחריו גם יתקיים במידת הצורך דיון עם הוועד והארגון ורק לאחר מכן החברה תוכל לפטרו.

ישראל טוויטו מנכ"ל חדשות 13, צילום: אלדד רפאלי ישראל טוויטו מנכ"ל חדשות 13 | צילום: אלדד רפאלי ישראל טוויטו מנכ"ל חדשות 13, צילום: אלדד רפאלי

עוד בהסכם, כל עובדי החברה יקבלו מענק של שני ימי חופשה. עובדים שנדרשים לעבוד בנווה אילן לפחות יומיים בשבוע יקבלו מענק מוגדל שיעמוד על ארבעה ימי חופשה. בנוסף, ההנהלה תפעל להעניק ביטוח בריאות לעובדי החברה בתוך 4 חודשים מחתימת ההסכם; תספק ארוחות מסובסדות לעובדים שיעבדו במתקני החברה בנווה אילן; תוסיף זמן נסיעה על חשבון העבודה לעובדים שיגיעו לנווה אילן.

כמו כן, סוכם על חסינות מפיטורי צמצום לתקופה של 4 חודשים עם אפשרות להארכת התקופה עד סוף שנת 2020, בכפוף למילוי תנאים שנקבעו בהסכם. עוד סוכם על תוכנית פרישה מרצון בתנאים משופרים לעובדים שעומדים בקריטריונים, מיועדים לעבור לנווה אילן ולא רוצים בכך, כמו גם בנק ימי מחלה למקרים קשים שיועמד לרשות עובדי החברה.

מטעם ועד העובדים נמסר: "אנחנו מברכים על ההסכם החשוב שנחתם היום ומסדיר את תנאי ההעסקה של העובדים העוברים לנווה אילן ומקנה הטבות כלכליות וארגוניות לכלל עובדי החברה. ההסכם שנחתם היום מהווה אבן דרך ובסיס להידברות עתידית בין הנהלת החברה והעובדים ואנו מצפים להיכנס למו"מ אינטנסיבי להסדיר את כלל הסוגיות הנוגעות לתנאי העסקה בחברה במסגרת הסכם קיבוצי רחב. אנחנו רוצים להודות לעובדי החברה שתמכו בוועד ונתנו רוח גבית חיובית לקידום המו"מ. זה גם הזמן הראוי להודות לארגון העיתונאים שעמד לצדנו לאורך התהליך וכן להנהלת החברה על מעורבותה ורצינותה לאורך המו"מ".

יו"ר ארגון העיתונאים, יאיר טרצ'יצקי, מסר: "ברכות לחברי הוועד שרק נכנסו לתפקידם לפני שלושה חודשים וכבר הובילו מהלך מורכב בנחישות, אחריות ואומץ לב תוך שהם מצליחים לרתום את כלל עובדי החברה ובהתאם לכך גם להביא תוצאות מצוינות. ראוי לציין גם את הנהלת החברה בראשות המנכ"ל ישראל טוויטו וסמנכ"ל משאבי האנוש עידו איינבינדר, שלמרות לא מעט מחלוקות שהיו בדרך באו עם נכונות מלאה לדבר ועם רצון אמיתי לתת".

מנכ"ל חדשות 13, ישראל טוויטו, מסר: "הנהלת חדשות 13 שמה בראש סדר העדיפויות את טובת עובדיה, ולראייה, כפי שהובטח, פעלנו בשיתוף פעולה מלא עם העובדים, במטרה לאפשר מעבר קל לנווה אילן. אני מברך על ההסכם שהושג ומצפה, יחד עם כל חברת החדשות להשקת האולפן החדש".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות