אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

WeTechBerlin

אראל מרגלית: "ברלין היא אופציה להקמת מרכז הסייבר הבא של קרן JVP"

מייסד ויו"ר הקרן אמר בוועידת WeTechBerlin של כלכליסט: "אנו מעוניינים לייצר 30 אלף משרות חדשות בניו יורק ובהמשך להעלות את שיתוף הפעולה בין גרמניה לישראל לרמה הבאה"

27.02.2020, 14:08 | סופי שולמן

"לפני שבועיים חנכנו את מרכז הסייבר בניו יורק המתפרס על בלוק שלם, כעת אנו בוחנים הקמת פרויקט דומה גם באירופה", כך אמר אראל מרגלית, מייסד ויו"ר קרן JVP בוועידת WeTechBerlin של כלכליסט. "ברלין היא אופציה אחת לצד לונדון ופריז", הוסיף.

מרגלית קיים במהלך השבוע האחרון סדרת פגישות עם אנשי ממשל בכירים, אנשי תעשיית הייטק ואקדמיה בגרמניה על מנת לקדם את היוזמה ואף הוזמן להציג את הנושא בפני פורום ההייטק הגרמני, הוועדה המייעצת הבכירה לממשלת גרמניה.

אראל מרגלית, צילום: אוראל כהן אראל מרגלית | צילום: אוראל כהן אראל מרגלית, צילום: אוראל כהן

"במרכז בניו יורק, שבאירוע הפתיחה שלו נכחו יותר מאלף איש, יש לנו 29 חברות, מחציתן ישראליות. לחברות אלה הכנסות בסך 15-20 מיליון דולר, וזה המקום לבנות את היוניקורן הבא ולקבל עצות והמלצות. אנו מעוניינים לייצר 30 אלף משרות חדשות בניו יורק ובהמשך להעלות את השיתוף פעולה בין גרמניה לישראל לרמה הבאה. יש בינינו מערכת יחסים דיפלומטית טובה, השגרירות כאן עושה עבור ההייטק הישראלי עבודה מכובדת, כמו כל השירות הציבורי שעושה עבודה שעלינו להודות עליה - למרות שאין ממשלה בישראל כבר כמעט שנה".

מרגלית אף תיאר את לידת מודל 'ערי ההייטק' בחוויה האישית שלו של הקמת JVP בירושלים והתרחבות לערים נוספות: "אם חדשנות יכולה לשנות מדינות וליצור חיבור ביניהן, אז חדשות יכולה גם לעשות זאת עבור ערים ברחבי העולם. בשנת 93, אחרי שעבדתי עם ראש עיריית ירושלים דאז טדי קולק בחממה הראשונה בירושלים, הקמנו את JVP. באותה עת היו אתרגים רבים בעיר - זה לא היה רק אתגר עסקי, אלא גם של קיום משותף בעיר העניה ביותר בישראל, עם הגירה שלילית ואיומים בטחוניים. עבור רבים מאיתנו החדשנות היתה סוג של חיבור לאוכלוסיות שונות. יצרנו מאז 140 חברות, ביצענו עסקאות ביותר מ-20 מיליארד דולר, 12 הנפקות בנאסד"ק ו-24 עסקאות מיזוג ורכישה.

JVP מדורגת כקרן הון סיכון הטובה ביותר בישראל וברשימת 6 קרנות הון סיכון בעלות הביצועים העקביים של Prequin. חברת סייברארק למשל הפכה מחברה ירושלמית קטנה לחברת סייבר שנסחרת בשווי של 4 מיליארד דולר בניו יורק.

"כיום, אנו נמצאים בעידן של שינוי בזירת הטכנולוגיה הישראלית - יזמים שכבר עושים זאת פעם שניה ופעם שלישית, אלה שכבר בנו חברה בעבר, רוצים לבנות היום חברה בינלאומית אמיתית עם מערך מכירות. אנחנו כמשקיעים צריכים לסייע להם בלהפוך את הטכנולוגיה למוצר אמיתי ולבנות סביבו את המערך הנכון במקום הנכון: לפעמים זה צריך להיות בברלין, במקרה אחר סינגפור ובתחום אחר החוף המערבי או המזרחי בארה"ב.

"קיוליקטק לדוגמא התחילה כחברה שוודית מקומית שחדרה לשוק האמריקאי. (QlikTech). החברה הונפקה בנאסד"ק ב-770 מיליון דולר ונמכרה ב-3 מיליארד דולר. אם רוצים לבנות מרכז חדשנות - זה לא רק עניין של טכנולוגיה. צריך תרבות, מוסיקה וקהילה שיחברו אוכלוסיות שונות לרעיון החדשנות. אנחנו ב-JVP יצרנו 20 אלף מקומות עבודה וירושלים היום מדורגת במקום ה-25 ברשימת ערים עם אקו סיסטם של סטארט אפים.

"כעת אנו מרחיבים את הפעילות מעבר לירושלים. ישראל היא המדינה המובילה בחדשנות אך גם המדינה שיש בה את הפערים הגדולים בין עניים לעשירים ואנחנו צריכים להושיט את היד ולערב אוכלוסיות נוספות . אנחנו לוקחים את הקונספט של בניית ערים חדשניות למקומות נוספים בישראל ובעולם. הראשונה הייתה באר שבע. יש בה אוניברסיטה נהדרת וראש עיר מצויין אבל היא לא הייתה עיר של הייטק ועסקים.

"בנינו את מרכז סייבר ב-2011 והיום יושבות שם ענקיות כמו דל, דויטשה טלקום ויבמ המעסיקות אלף עובדים המשנים את התפיסה של העיר. גם בחיפה נבנה ליד הים מרכז מו"פ של רפואה דיגיטלית, גם בקרית שמונה אנחנו בונים יוזמת פודטק וזו תהיה קטגוריה גדולה שבה נוכל לשתף פעולה עם גרמניה ומדינות נוספות. טכנולוגיות ומזון משנים את העולם, יאפשר להתמודד עם עלויות גבוהות של סוכרת שהיום מהווה רבע מעלויות מערכת הבריאות".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות