אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

WeTech Berlin

מייסד בחברת Caresyntax: "ניתן להציל חיי אנשים רבים בעזרת בינה מלאכותית"

ביורן ואן סימנס אמר את הדברים בוועידת WeTechBerlin של כלכליסט: "אני רוצה לדבר על מקום מאוד מסוכן, חדרי הניתוח בבתי החולים. אם אתם הולכים לניתוח יש סיכון של עד 30% שיהיה לכם סיבוך - וחלק גדול ממנו יכול להימנע בזכות הטכנולוגיה"

27.02.2020, 15:22 | מאיר אורבך

ביורן ואן סימנס, מייסד משותף בחברת Caresyntax, יודע שחדרי ניתוח זה מקום חשוב אבל גם מאוד מסוכן. בוועידת WeTechBerlin של כלכליסט, אמר "אני רוצה לדבר על מקום מאוד מסוכן חדרי הניתוח בבתי החולים. אם אתם הולכים לניתוח יש סיכון של עד 30% שיהיה לכם סיבוך אחרי הניתוח וזה סיכון מאוד גבוה וחלק גדול ממנו יכול להימנע בזכות הטכנולוגיה. יש 2 מיליארד ניתוחים בשנה וזה מספר עצום של ניתוחים וסכנות.

קראו עוד בכלכליסט

"לאחרונה השקנו את מרכז המו"פ שלנו בישראל ביחד עם שיבא ואני בא הרבה לישראל ונושם את האווירה של ישראל", אומר ואן סימנס.

ועידת ברלין 2020: ביורן ואן סימנס, צילום: אוראל כהן ועידת ברלין 2020: ביורן ואן סימנס | צילום: אוראל כהן ועידת ברלין 2020: ביורן ואן סימנס, צילום: אוראל כהן

"כאשר היו סכנות בתעשיות דומות נעשו ניסיונות לצמצם אותם. זה עולם שיש בו הרבה עניין בתעשיית מדעי החיים. בניתוחים יש לא רק סיכון אלא גם עבודת צוות שעובדת ביחד, כדי לעשות את הניתוח מוצלח. 30% מהעבודה נעשית על ידי המנתח הראשי, והשאר בידי הצוות מסביבו. אנחנו עובדים קשה מאוד על עבודת הצוות שם ולנסות למצות את היכולת שם. לבתי החולים יש שם אינטרס עצום להצלחה זה שוק עצום ובו טריליוני דולרים בשבילם. אנחנו ממוקדים בשוק זה בגלל החשיבות הרבה שלו לבתי החולים".

עוד הוסיף ואן סימנס "בזכות המערכות מבוססות בינה מלאכותית שלנו חתמנו על הסכם חלוקת מידע עם שיבא בישראל ועוד מספר רב של בתי חולים. המידע שהם מספקים להו מאפשר לנו ליצור מערך תמיכה למנתחים ולצוות שלו. היו מערכות כאלה אבל הם לא מבוססות דאטה ובינה מלאכותית ואחרי הניתוח אין בדיקה של הניתוח בדיעבד. הבדיקה אחרי מאוד חשובה להבנת הצלחה וכישלון של הניתוח".

סימנס פירט קצת על ההיסטוריה של החברה והצרכים שלה. לדבריו, "אנחנו חברה בת 7 שנים שהתחילה מבוסטון והתרחבנו ל-10 מיליון ניתוחים שנעזרים בכלים שלנו כיום. יש לנו 150 אנשים בבוסטון, ברלין ותל אביב. היום אנחנו מגייסים הון חדש של כ-100 מיליון דולר ואנחנו מחפשים שותפי מידע נוספים וחברות ביטוח ובתי חולים שיעזרו לפתרון שלנו להגיע לעוד מקומות".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות