אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אשת החולה נדבקה בקורונה, אלו המקומות שבהם שהה צילום: איי אף פי

אשת החולה נדבקה בקורונה, אלו המקומות שבהם שהה

יממה לאחר אשפוזו בבידוד בשיבא של גבר שחזר מאיטליה, גם אשתו חלתה. מצבה קל והיא תועבר לבידוד. משרד הבריאות עדכן: הבעל לא היה שעה אחת בחנות "הפיראט האדום" באור יהודה, אלא 3 ימים. הטיסות, בית הכנסת והחנות: כאן שהה הגבר שחלה, ואלו ההנחיות

28.02.2020, 10:51 | ynet

עוד חולה קורונה בישראל: אשתו של הגבר ששב מאיטליה, חלה בנגיף ואושפז בבידוד בבית החולים שיבא אובחנה היום (ו') עם תוצאה חיובית לקורונה ותועבר לבידוד. מצבה מוגדר קל. לפני כן פירט המשרד את המקומות שבהם שהה בשבוע האחרון אותו חולה קורונה, והבהיר כי בניגוד להודעה הקודמת - אז נטען כי היה שעה אחת בלבד בחנות "הפיראט האדום", הוא שהה שם למעשה שלושה ימים בשבוע האחרון.

קראו עוד בכלכליסט

בהודעה פורטו המקומות שבהם חלף והודגש כי כל מי שהיה איתו במגע קרוב - מרחק של פחות מ-2 מטרים למשך 15 דקות או יותר - להיכנס באופן מיידי לבידוד בית למשך 14 יום ולדווח על כך באתר משרד הבריאות או במוקד משרד הבריאות בטלפון *5400.

החולה מועבר לבידוד, צילום: שאול גולן החולה מועבר לבידוד | צילום: שאול גולן החולה מועבר לבידוד, צילום: שאול גולן

במשרד הבריאות ציינו שאם במהלך הבידוד מופיעים סימפוטמים של חום או שיעול או קושי בנשימה יש להתקשר באופן מיידי למוקד 101 של מד"א על מנת לברר צורך בבדיקת הנגיף. בנוסף ציינו כי החקירה האפידימיולוגית נמשכת ואותרו מרבית המגעים הפוטנציאלים. אלו המקומות שצוינו בהודעה:

1. טיסת אל על LY381 שהמריאה מישראל לאיטליה ב-21 בפברואר בשעה 06:00.

2. טיסת אל על LY382 שנחתה בישראל ב-23 בפברואר בשעה 16:10.

3. יום א' 23.2 - חנות "הפיראט האדום" באור יהודה בשעות 18:00-22:00.

4. יום ב' 24.2 - חנות "הפיראט האדום" באור יהודה בשעות 08:30-24:00.

5. יום ג' 25.2 - חנות "הפיראט האדום" באור יהודה בשעות 08:30-24:00.

6. יום ב' 24.2 - בית הכנסת "אירוס" ברחוב נגה ביישוב אירוס בשעות 06:00-07:00.

כאמור, בפרסום אתמול נכתב כי חולה הקורונה, תושב היישוב הקטן אירוס, היה בחנות "הפיראט האדום" למשך שעה בלבד. אחרי כמה שעות הגיעו תלונות רבות מתושבי אור יהודה שטענו שהחולה הוא בעל החנות והיה בה פעמים רבות ולא כפי שדווח. בעקבות פניות חוזרות של התושבים, משרד הבריאות פרסם שהחולה שהה במשך שלושה ימים באותה חנות. התקופה הנוכחית, לפני פורים, היא העמוסה ביותר בחנות הצעצועים, שבה גם נמכרים תחפושות.

"הילדים היו בפיראט האדום, אני בלחץ"

תושבת אור יהודה אמרה בזעם אתמול כי "הוא שיקר למשרד הבריאות, זו ממש חוצפה. הוא מסתובב ככה חופשי ומסכן אותנו. העובד שלו גר ממש מעליי בבניין ואני מתה מפחד, יש לי ארבעה ילדים". בעמודי הפייסבוק של העיר עלו פוסטים רבים בנוגע לשהייתו בחנות. "הילדים שלי היו בפיראט האדום השבוע, אני בלחץ", נכתב באחת מהן.

 

עיריית אור יהודה פרסמה פנייה לתושבים הבוקר ובה הודיעו כי עובדי החנות כבר בבידוד וכל מי שהיה במגע עם האיש בחנות גם כן צריך להתחיל בידוד בית באופן מיידי. "אנשים שלא באו עימו במגע למעלה מרבע שעה רצופה לא צריכים לחשוש", הבהירו בעירייה.

הגבר נחת ביום ראשון האחרון מטיסה במילאנו, ושב לשגרת חייו לצד אשתו ושלושת ילדיו ושב לעבודתו בחנות הצעצועים. שלשום החל הגבר לפתח תסמיני מחלה, וכשנבדק על-ידי חובשים ממד"א נלקחו ממנו בדיקות, מהם עלה כי הוא חולה בנגיף. אנשי מד"א, שהגיעו ליישוב הקטן אירוס כשהם לבושים בכל המיגון האפשרי, עוררו בהלה בקרב התושבים. בעקבות הממצאים הוא הועבר באופן מיידי לבידוד.

סניף הפיראט האדום, צילום: שאול גולן סניף הפיראט האדום | צילום: שאול גולן סניף הפיראט האדום, צילום: שאול גולן

במועצה האזורית ברנר, שבתחומה לומד בנו של החולה, ציינו כי הבן פקד את תיכון מקיף ברנר במהלך השבוע עד שאביו אובחן. בעמוד הפייסבוק של המועצה נכתב אמש כי "צוות התיכון עומדים בקשר רציף עם משרד הבריאות ומשרד החינוך. לפי הנחיות משרד הבריאות, בשלב זה אין הנחיות נוספות".

 

בתוך כך, ראש עיריית ראשון לציון, רז קינסטליך, החליט לדחות את ביקורה של משלחת תלמידים מגרמניה בשל מגיפת הקורונה. המשלחת, המונה תלמידים ומלווים מהעיר מינסטר בגרמניה, העיר התאומה של ראשון לציון, הייתה אמורה לנחות ביום ראשון הקרוב בישראל במסגרת חילופי תלמידים שמתקיימים בין שני הערים. ראש העירייה שלח אתמול בבוקר מכתב לראש עיריית מינסטר בגרמניה שבו הסביר לו על הסיטואציה הרגישה והתנצל על דחיית הביקור לאור המצב הרגיש.

"יש לי אחריות לדאגה לשלומם של תושבי העיר והחלטתי לנקוט בזהירות מונעת, עד שנעבור את התקופה הרגישה הזאת", אמר ראש העיר קינסטליך. "הגיעו אליי פניות רבות של הורים מודאגים והחלטתי שלאור המצב הרגיש וחוסר הוודאות, מוטב כי נדחה את ביקור משלחת בני הנוער מגרמניה. שלחתי מכתב לראש עיריית מינסטר, עירנו התאומה, ושוחחנו עם ראשי המשלחת שהבינו את המצב והסכימו לדחות את ביקור המשלחת לישראל".

 

אתמול הודיעה חברת התעופה אל על על ביטולן של כל הטיסות לאיטליה בשבועיים הקרובים, ועל שינויים משמעותיים בלוח הטיסות בשל בהלת הקורונה. בנוסף הודיעה החברה על דחיית הקו החדש לטוקיו ל-4 באפריל, והשהיית הטיסות לבייג'ינג ולהונג קונג תימשך עד 2 במאי.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות