אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בזק צופה ירידת ערך של 80 מיליון שקל בבזק בינלאומי צילום: רויטרס

בזק צופה ירידת ערך של 80 מיליון שקל בבזק בינלאומי

חברת התקשורת מסרה את הדיווח לגבי החברה הבת כחלק מהיערכותה לדו"חות הכספיים של 2019; לפי בזק, "יצוין כי גם לאחר הרישום הצפוי של ירידת הערך בספרי החברה, לא צפוי שינוי בטווח התחזית של החברה"

28.02.2020, 15:08 | אביאור אבו
בזק צופה ירידת ערך של 80 מיליון שקל בחברה הבת בזק בינלאומי, כך דיווחה היום (ו') החברה כחלק מהיערכותה לדו"חות הכספיים לשנת 2019. הערכת השווי האחרונה של בזק בינלאומי שנעשתה בסוף 2018, עמדה על מיליארד ו-61 מיליון שקל. 

קראו עוד בכלכליסט

לפי הדיווח, במסגרת היערכותה והיערכות החברות הבנות שלה לדו"חות הכספיים לשנת 2019, התקבלה אתמול בבזק בינלאומי אינדיקציה ראשונית לירידת ערך, וזאת ממעריכי השווי החיצוניים של החברה.

לפי אינדיקציה זו, צפויה ירידת ערך בשוויה של בזק בינלאומי אל מול השווי הפנקסני שלה בספרי החברה שתביא למחיקת ערך בספרים בסכום מוערך של כ-80 מיליון שקל, לאחר השפעת מס.

החברה ציינה כי "סכום זה נמצא בבדיקה, הוא אינו מבוקר, ויתכן כי יוערך לבסוף באופן שונה. יצוין, כי גם לאחר הרישום הצפוי של ירידת הערך בספרי החברה כאמור, לא צפוי שינוי בטווח התחזית של החברה לשנת 2019".

בזק בינלאומי משמשת כספקית אינטרנט ושירותי שיחות בינלאומיות. שוק ספקיות האינטרנט רווי במתחרים, כאשר נתח השוק של בזק בינלאומי בענף הוא כ-35%. כמו כן, שוק השיחות הבינלאומיות בישראל מתאפיין בשנים האחרונות בירידה בהיקף דקות שיחה, בעיקר בשל חבילות השירות המוצעות על ידי חברות הסלולר, הכוללות דקות שיחה בינ"ל, בנוסף לריבוי יישומים חינמיים כמו סקייפ ו-ווטסאפ המאפשרים שיחות על גבי רשת האינטרנט. בשוק השיחות הבינלאומיות פועלות למעלה מעשר חברות, כאשר נתח השוק של בזק בינלאומי בענף הוא כ-25%.

הכנסותיה של בזק בינלאומי ברבעון השלישי של 2019 עמדו על 329 מיליון שקל, כאשר החברה סיימה עם הפסד של 18 מיליון שקל.

ב-2018 מחקה בזק 1.6 מיליארד שקל משוויה של yes, ובשנה שעברה מחקה 951 מיליון שקל משוויה של פלאפון.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות