אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בגלל הקורונה: ליון אייר האינדונזית משהה את תוכניות ההנפקה צילום: Reuters

בגלל הקורונה: ליון אייר האינדונזית משהה את תוכניות ההנפקה

ליון אייר היא אחת מחברות התעופה הגדולות באסיה - ברשותה 112 כלי טיס ויש לה הזמנות למטוסים מבואינג ואיירבוס

28.02.2020, 17:30 | שירות כלכליסט

חברת ליון אייר האינדונזית השהתה את תוכניותיה לצאת להנפקה ציבורית עקב ירידה חדה בבורסות העולם, בעוד נגיף הקורונה מלבה חששות ממגפה עולמית, כך אמרו אנשים המקורבים לחברה היום. על כך מדווחת רויטרס.

הבורסות ברחבי העולם צללו השבוע על רקע החששות מהשפעה גלובלית מתמשכת של נגיף הקורונה, לאחר ש-12 מדינות דיווחו על מקרי קורונה חדשים ב-24 השעות האחרונות. חברות תעופה רבות חתכו את פעילותן עקב ביקוש נמוך.

קראו עוד בכלכליסט

החלטה לגבי הנפקת 500 מיליון הדולר של אחת מחברות התעופה הגדולות באסיה הייתה אמורה להתקבל עד סוף פברואר, לאחר שבנקים השלימו את מצגות המשקיעים במרכזי פיננסים גלובליים מוקדם יותר החודש. שני מקורות אמרו שליון אייר, שהייתה אמורה לצאת להנפקה, אולי אף בחודש מרץ, תשקול לעשות זאת רק כאשר השווקים יתייצבו.

מטוס של ליון אייר האינדונזית, צילום: Reuters מטוס של ליון אייר האינדונזית | צילום: Reuters מטוס של ליון אייר האינדונזית, צילום: Reuters

ליון אייר היא חלק מקבוצת ליון אייר, שמפעילה מיזמי תעופה משותפים גם במלזיה ותאילנד, שכוללים מתקני תחזוקת מטוסים ועסקי תובלה. השיווק המקדים של ההנפקה כלל שילוב של פגישות פנים אל פנים ושיחות טלפון עקב המגבלות על התחבורה שגרם הנגיף. רויטרס דיווחה שהתפרצות הקורונה גורמת לדחייה של פגישות, ושמספר מכירות פומביות של נכסים אסייתיים נדחו או מוערכות מחדש.

ליון אייר, שברשותה 112 כלי טיס, תכננה להשתמש בהכנסות מההנפקה כדי לממן חוזים יותר ארוכי טווח לרכישת מטוסים, ולצרכיה התפעוליים. לחברה הזמנות למטוסים חדשים של בואינג ואיירבוס.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות