אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קרן הגידור האקטיביסטית אליוט רוצה להדיח את ג'ק דורסי מטוויטר צילום: רויטרס

קרן הגידור האקטיביסטית אליוט רוצה להדיח את ג'ק דורסי מטוויטר

הקרן מעוניינת להעביר מתפקידו את מייסד ומנכ"ל הרשת החברתית שמנהל במקביל גם את סקוור, והביע את רצונו לעבור לאפריקה. טוויטר העניקה לבעלי מניותיה זכויות הצבעה שוות, מה שהופך את דורסי המחזיק ב-2% בלבד מהחברה לחשוף יותר להדחה

29.02.2020, 09:32 | שירות כלכליסט
המיליארדר פול סינגר, שעומד בראש קרן הגידור האקטיביסטית אליוט מבקש להחליף את מנכ"ל טוויטר ג'ק דורסי, כך אמר ל-CNBC אדם המקורב בנושא. אליוט דוחפת להזזתו של דורסי מהתפקיד, בין היתר על רקע העובדה שבמקביל לניהול טוויטר הוא מנהל גם את חברת התשלומים בסלולר סקוור (Square), מה שלתפיסת הקרן פוגע בטוויטר. דורסי אף הביע את רצונו לעבור לאפריקה. 

קראו עוד בכלכליסט

טוויטר היא אחת מחברות הטכנולוגיה הבודדות בארה"ב, שאחד ממייסדיה עומד בראש אך איננו שולט בה. טוויטר העניקה לבעלי מניותיה זכויות הצבעה שוות, מה שהפך את דורסי, המחזיק ב-2% בלבד מהחברה לחשוף יותר להדחה מצד בעלי מניות אחרים.

מייסד ומנכ"ל טוויטר ג מייסד ומנכ"ל טוויטר ג'ק דורסי | צילום: רויטרס מייסד ומנכ"ל טוויטר ג
מנהל קרן אליוט פול סינגר מנהל קרן אליוט פול סינגר מנהל קרן אליוט פול סינגר

גורמים המקורבים לנושא אמרו לרויטרס כי קרן אליוט תבקש להכניס לדירקטוריון מועמדים משלה, כאשר שלושה מהדירקטורים יעמדו לבחירה באסיפת בעלי המניות השנתית הקרובה.

דורסי אינו המנכ"ל הראשון שמנהל שתי חברות מרכזיות. סטיב ג'ובס הוביל את אפל ואת פיקסאר במשך מספר שנים, ואילו אלון מאסק מנהל את יצרנית המכוניות החשמליות טסלה ואת יצרנית הרקטות SpaceX.

 

מטוויטר לא נמסרה תגובה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות