אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אל על: אין הסכמות בין ההנהלה לוועד - הדיונים יימשכו השבוע צילום: סיוון פרג'

אל על: אין הסכמות בין ההנהלה לוועד - הדיונים יימשכו השבוע

הוועד יכנס מחר את העובדים לישיבת חירום בעקבות כוונת ההנהלה לפטר 1,000 מהם; גורמים בסביבת הוועד ציינו כי נבדקות אפשרויות התייעלות כדי למנוע פיטורים

29.02.2020, 21:00 | בילי פרנקל
ועד עובדי אל על יכנס מחר (א') את כלל עובדי החברה לישיבת חירום במשרדים בנתב"ג, בעקבות פרסום בהנחיית המנכ"ל גונן אוסישקין לגבש תוכנית פיטורים נרחבת של 1,000 מתוך 6,000 העובדים בחברה. ביום חמישי האחרון לאחר שהתפרסמה התוכנית, ישבו נציגי ועד העובדים וההסתדרות עם הנהלת החברה לישיבה אל תוך השעות הקטנות של הלילה מבלי שהצליחו להגיע להסכמות. הדיונים מול ההנהלה צפויים להימשך במהלך השבוע.

קראו עוד בכלכליסט

בוועד העובדים הופתעו מההודעה על היקף הפיטורים הצפוי - שלפני פרסומה מסרה אל על כי בעקבות התפשטות נגיף הקורונה, היא צופה נזק כלכלי של עשרות מיליוני דולרים - וציינו כי הדבר "יביא לחורבן חברת התעופה הלאומית ולפגיעה מיידית בכלל עובדי החברה".

המנכ"ל גונן אוסישקין, צילום: אל על , SIVANFARAG המנכ"ל גונן אוסישקין | צילום: אל על , SIVANFARAG המנכ"ל גונן אוסישקין, צילום: אל על , SIVANFARAG

גורמים בסביבת הוועד ציינו כי הם בודקים כעת היכן יכולים העובדים והאגפים להתייעל כדי למנוע פיטורים, למשל באמצעות ויתור על ימי חופש וצמצום של המשמרות. במידה שלא יצליחו להגיע להסכמות בימים הקרובים והחברה תמשיך בתוכנית הפיטורים, עתידים העובדים לנקוט בצעדים, כולל השבתה.

נכון לעכשיו העיניים נשואות לישיבת ועדת השרים שעתידה להתקיים מחר בתל אביב - בנוגע ההיבטים הכלכליים של התפרצות הקורונה - ובה צפוי לעלות לדיון גם מצב ענף התיירות. התקווה היא שיוחלט לתת סיוע לחברה, וזאת אף שלא ברור מה התוקף שיהיה להחלטות שיתקבלו ערב בחירות. גורמים המקורבים לוועד ציינו כי מדובר ב"סיטואציה הזויה" וכי "אין עם מי לדבר".

יו"ר ועד עובדי אל על, שרון בן יצחק מסר, כי "חברת אל על תמיד הייתה ותהיה אחת מנכסי מדינת ישראל. התייצבנו תמיד, וכך נמשיך, לכל בקשה של הממשלה ואזרחיה - במלחמות, בהבאת עולים חדשים, בחילוצים מסוכנים, בטיסות בשמיים מאוימים ללא כל תנאי. והיום אנו מצפים ממדינת ישראל לעמוד לצד אל על בעת משבר שכזה".

במהלך אסיפת העובדים של עובדי אל על התקשר ראש הממשלה ואמר לעובדים כי הטיל על ועדת השרים לעזור לאל על וחברות התעופה וכי "אני מעריך את העבודה שאתם עושים ואנחנו נעזור לכם ונדאג לאל על". 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות