אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בדיסקונט יפרידו עובדים חיוניים לשני אתרים; בלאומי - לא יגיעו שבועיים לעבודה צילום: שאול גולן, עמית שאבי

נגיף הקורונה

בדיסקונט יפרידו עובדים חיוניים לשני אתרים; בלאומי - לא יגיעו שבועיים לעבודה

בנק דיסקונט ובנק לאומי פרסמו נוהלי חירום לעובדים על רקע התפשטות נגיף הקורונה. בדיסקונט ביטלו כנסים עד להודעה חדשה, בלאומי עובדים שחזרו מחו"ל ועובדים בחלל פתוח - חייבים להיעדר שבועיים מהעבודה

01.03.2020, 09:47 | רחלי בינדמן

בנק דיסקונט בניהולו של אורי לוין פרסם היום נוהל חירום לעובדי הבנק על רקע התפשטות נגיף הקורונה. לפי ההנחיות של הבנק לפעילות שוטפת המתבססות על עובדים עם מיומנות ספציפית - הם יפוצלו לשני אתרים.

 

חלק מהעובדים יישארו במיקום המקורי וחלק יועברו למיקום נפרד ללא ממשק פיזי כך שאם חלילה תתרחש הידבקות במיקום אחד, העובדים במיקום הנפרד יוכלו להמשיך לעבוד. בדיסקונט כבר החלו בתרגולת של הפיצול האמור. עוד הוחלט כי בחלק מהיחידות הקריטיות ביותר, בדגש על מסלקות הבנק והטיפול במזומנים, יפצלו את העובדים כך שמחציתם לא יגיעו לעבודה למשך שבוע ויתחלפו ברוטציה. המטרה היא להיערך למצב שבו תתבצע הדבקה וכלל העובדים הקריטים לא יוכלו לעבוד או שעובדים שיהיו במגע עם מי שנדבק יאלצו להיכנס לבידוד ולא יוכלו לבצע את העבודות הקריטיות הנדרשות מהם.

 

בנק לאומי ובנק דיסקונט, צילום: שאול גולן, עמית שאבי בנק לאומי ובנק דיסקונט | צילום: שאול גולן, עמית שאבי בנק לאומי ובנק דיסקונט, צילום: שאול גולן, עמית שאבי

 

עוד החליטו בבנק לבטל כנסים עד הודעה חדשה. כאשר כנס המשכנתאות השנתי של הבנק שהיה אמור להתקיים היום בוטל וביום שלישי בוטל כנס שתוכנן לעובדי הסניפים.

 

מוקדם יותר הודיע בנק לאומי, אחד משני הבנקים הגדולים בישראל כי הוא נערך להתפשטות נגיף הקורונה בישראל ומוציא הנחיות חריפות לעובדים.

לכלכליסט נודע כי הבנק הנחה כל עובד שחוזר מחו"ל - מכל יעד - ועובד בחלל פתוח (open space) חייב להעדר שבועיים מהעבודה. מדובר בהנחיה מרחיקת לכת שאמורה למנוע מצב בו עובדים רבים שיבואו במגע עם נשאים או חולים יוכנסו לבידוד באותו הזמן ולא יהיה מי שיגיע לעבודה.

חנן פרידמן על רקע בנק לאומי, צילומים: רון קדמי, שאול גולן חנן פרידמן על רקע בנק לאומי | צילומים: רון קדמי, שאול גולן חנן פרידמן על רקע בנק לאומי, צילומים: רון קדמי, שאול גולן

עוד נקבע כי אסור לקיים פגישות עם יותר מחמישה אנשים ובוטלו התכנסויות עובדים ולקוחות.

נסיעות מטעם הבנק צומצמו וניתנה הנחיה להגביר את הנקיון ולפזר חומרי חיטוי.

הבנק יממן את ההיעדרות ככל שלא מדובר בעובדים שממילא הונחו להישאר בבית בשל הוראות משרד הבריאות. אם מדובר בבידוד כתוצאה מהנחיות המשרד, העלות תמומן בימי מחלה.

בתוך כך, חברת פספורטקארד שמשווקת ביטוחי נסיעות לחו"ל החלה לתרגל מדי יום הדמייה של מעבר לעבודה בתנאים מחמירים שונים על מנת להבטיח רציפות שירות למבוטחים.

בכל רגע נתון יש עשרות אלפי מבוטחי פספורטקארד השוהים בחול ועשויים להידרש לסיוע.

בימים האחרונים גדלה ההסתברות להתפשטות נגיף הקורונה בישראל, כפי שקרה במדינות נוספות באירופה. חברת PassportCard מבצעת התארגנות עסקית ותפעולית שמטרתה להבטיח רציפות השירות.

בהתאם לכך , החל מהיום , PassportCard עוברת למצב בו צוותי החברה ערוכים לעבוד במתכונת חירום, שלא בהכרח ממשרדי החברה, על מנת לאפשר את רציפות השירותים למבוטחים.

בנוסף , החברה רכשה אביזרי מיגון הכרחיים לצוות מצומצם של עובדים ככל שידרש להיות נוכח במשרדים ו/או לצוותים שיתלוו לפינויים אוויריים והכל בכפוף לאישור ספציפי מטעם הרשויות המוסמכות.

גם שירותי המכירות של החברה ערוכים לפעול על מנת לאפשר למבוטחים בישראל להמשיך, ככל שניתן, בשגרת נסיעתם לחו"ל לכל היעדים בעולם לרבות לאיטליה ,סין, קוריאה ומדינות נוספות (רכישת ביטוח לסין תתאפשר טלפונית בלבד).

ככל שיוכרז מצב חירום, יחידות השירות של החברה בנתב"ג יתוגברו בצוותים נוספים ויהוו נקודת מכירה מתוגברת, וזאת בנוסף לממשקים הדיגיטליים של החברה.

 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות