אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בגלל הקורונה: חברות, עסקים ועולם ההייטק נאלצים למצוא פתרונות יצירתיים קרדיט: Pexip

בגלל הקורונה: חברות, עסקים ועולם ההייטק נאלצים למצוא פתרונות יצירתיים

משרד הבריאות כבר הוציא אזהרות מסע ללא מעט מדינות – וישראלים רבים מבטלים נסיעות עסקים לחו"ל בשל החשש מהתפשטות נגיף הקורונה. שימוש בפתרונות מתקדמים של וידאו קונפרנס מאפשר להמשיך בעסקים כרגיל

01.03.2020, 14:30 | בשיתוף ועידן פתרונות קונפרנסינג
נגיף הקורונה מתפשט במהירות במדינות העולם, ופרט להשפעה על הבריאות שלנו, הוא משפיע באופן משמעותי גם על המגזר העסקי. כשביותר מ-50 מדינות כבר התגלו חולים בנגיף, רשימת האזורים הסגורים והמבודדים, כמו גם אזהרות המסע מפני כניסה למוקדי התפרצות, מתארכת והולכת. אל סין ומדינות המזרח, מצטרפות מדינות במרכז אירופה ואחרות. ועידות וכנסים ברחבי העולם בוטלו, ואנשי עסקים רבים שביקשו להיפגש עם עובדים, עמיתים ולקוחות מעבר לים – נאלצו לוותר על הטיסה.

ואולם, בעסקים, התקשורת בין הצדדים חשובה מאוד – ולא הכל ניתן להיאמר באמצעות תכתובות אימיילים ושיחות טלפון. בועידן, המספקת שירותי וידאו קונפרנס, מספרים על עלייה משמעותית במספר החברות שמתחילות להשתמש בפתרונות של וידאו קונפרנס (ועידות בווידאו), בין אם מדובר בחברות שמשתמשות בשירות כבר תקופה ארוכה, ובין אם מדובר בחברות חדשות. פתרונות אלה מעניקים את ההזדמנות הטובה ביותר למפגש "פנים אל פנים", כאשר הצדדים יכולים לראות זה את זה בזמן אמת ולשוחח ממש כאילו היו באותו חדר.

והטכנולוגיה שבה משתמשים כיום מאפשרת לקיים שיחות ועידה באופן פשוט ונגיש, קרדיט: Poly והטכנולוגיה שבה משתמשים כיום מאפשרת לקיים שיחות ועידה באופן פשוט ונגיש | קרדיט: Poly והטכנולוגיה שבה משתמשים כיום מאפשרת לקיים שיחות ועידה באופן פשוט ונגיש, קרדיט: Poly

לא מבטלים פגישות

ניר רונן, מנכ"ל ועידן מסביר כי "הפתרונות הללו קיימים כבר שנים רבות, אבל עכשיו אנחנו רואים עלייה משמעותית בביקוש להם - בעקבות התפשטות הקורונה. כשכל יום אנחנו שומעים על עוד מדינות שמומלץ לא לטוס אליהן, עובדים רבים ביטלו נסיעות לחו"ל, אבל כדי לא לבטל את הפגישות והמצגות שתכננו, הם פשוט מעבירים אותן לווידאו קונפרנס".

"במהלך שני עשורים, התחום לא הפסיק להתחדש, והטכנולוגיה שבה משתמשים כיום מאפשרת לקיים שיחות ועידה באופן פשוט ונגיש. כבר לא צריך לתכנן שבועות מראש, ניתן לקיים שיחת ועידה באמצעות הווידאו מעכשיו לעכשיו. כל זה מצטרף למגמת הגידול הקיימת ממילא בשיחות וידאו, כשיותר ויותר ארגונים מבקשים להפחית את מספר הטיסות, בכדי להוזיל בעלויות ולעבור להתנהלות ירוקה יותר".

רוצים לשמוע על עסקים כרגיל עם לקוחות וספקים בחו"ל? לחצו כאן>>

 

"אפשר לצמצם את הנזק"

כאחת החלוצות בתחום השירותים בעולם הוועידות בישראל, בועידן הצטברו ניסיון וידע רבים – וכיום באפשרותה לספק פתרון מותאם לכל לקוח. "ההתחדשות המתמדת בווידאו קונפרנס איפשרה לנו לצבור מגוון פתרונות של ציוד ושירותים שונים", מסביר רונן, "החל מפתרונות אודיו מתקדמים ועד לפתרונות וידאו קונפרנס לחדרי ישיבות בכל גודל".

לדבריו, "שתי הבשורות העיקריות המאפשרות לנו ליישם את הטכנולוגיה הזו ביתר קלות, ובכך לעזור לחברות לצמצם את הנזק הכרוך מביטול טיסות עסקים הן מערכות קצה ליישום מהיר ופשוט ומעבר של שירותי הוידאו לענן.

ועידן, המשווקת את מערכות הקצה המסורתיות של יצרנים מובילים כגון פולי (לשעבר פוליקום ופלנטרוניקס), החלה לאחרונה להביא לישראל גם את מערכות הוידאו מבוססות USB ומערכות All In One כגון מערכת ה-Studio בחיבור USB וכן את משפחת מוצרי Studio X מבית פולי. רונן מסביר כי "המערכות החדשות כוללות את מיטב השיפורים הטכנולוגיים בתחום. כך למשל, הן מאפשרות חיבור לכל ספקי הענן, העברת אודיו נקי ללא רעשי רקע, ומספקות יכולות אוטומטיות לניהול תמונת הוידאו המועברת לצד שמנגד. היתרונות רבים – מדובר במערכות איכותיות בעלות יכולות רבות, שלא נדרשת עבורן התקנה מורכבת, ומחירן נמוך משמעותית מהמערכות המסורתיות של היצרנים.

מעבר לוידאו כשירות בענן - שירות שבו מקיימים שיחת וידאו ב'חדר וירטואלי', המאפשר לקיים שיחות מרובות משתתפים. באותו חדר וירטואלי ובאותה השיחה יכולים להיפגש משתתפים מכל מערכת וידאו מסורתית, מכל מחשב, טאבלט או סמארטפון, מכל סביבת עבודה או דפדפן, כמשתתף טלפוני בלבד או באמצעות יישומי תקשורת אחרים כגון Skype4B, Microsoft Teams, Google Hangout ואחרים. שירות הוידאו בענן מאפשר שיחה באיכות גבוהה, תוך שימוש ברשת אינטרנט פרטית מובטחת ומאובטחת החשובה כלכך בעולם העסקים".

יש גם חדרי ישיבות לשימוש מזדמן

עבור חברות וארגונים שעדיין מתלבטים בשאלת הכדאיות בשימוש בוידאו קונפרנס, מתוך חשש שהדבר כרוך בהשקעה מרובה ותכנון מראש, כדאי לדעת כי יישום של שירות וידאו כפתרון נקודתי או ארגוני הוא כמעט מיידי, ולא נדרשות השקעות בתשתיות או בתקשורת שלא קיימת בארגון.

כל אלה הופכים את הווידאו קונפרנס לפתרון המתאים לצרכים רבים – מפגישות עסקים עם לקוחות ופגישות משא ומתן עם ספקים, ועד פגישות שוטפות ושיפור התקשורת לצוותי עבודה מבוזרים, אנשי צוות העובדים מהבית באופן חלקי או מלא, וכן קיום הדרכות מרוחקות ושיתופי תוכן. למעשה, מדובר בפלטפורמת תקשורת ארגונית לכל דבר.

למעשה, מדובר בפלטפורמת תקשורת ארגונית לכל דבר, קרדיט: Pexip למעשה, מדובר בפלטפורמת תקשורת ארגונית לכל דבר | קרדיט: Pexip למעשה, מדובר בפלטפורמת תקשורת ארגונית לכל דבר, קרדיט: Pexip

על אף הפיכתם של המוצרים והשירותים לפשוטים ליישום, מומחי הקונפרנסינג של ועידן מלווים את הלקוחות באיפיון, התאמה ויישום הפתרון הרלוונטי לכל לקוח וצרכיו. "במידת הצורך, כאשר לחברה דרוש פתרון וידיאו מיידי, אנחנו מציעים גם את חדרי הישיבות שלנו, הכוללים ציוד וידאו קונפרנס מתקדם לשיחות וידאו בליווי טכני שמשחרר אתכם מכל דאגה ואתם יכולים להתעסק בתוכן השיחה בלבד", מדגיש רונן.

לסיכום הוא אומר כי "אנחנו מקווים שבקרוב הקורונה תהיה כבר מאחורינו, אבל מאמינים שהגידול בשימוש בוידאו קונפרנס יימשך, שכן הוא מאפשר לחברות לחסוך בעלות הגבוהה של טיסות ונסיעות עסקיות, וליהנות מהטכנולוגיה החדשה ביותר בתחום".

לחצו כאן כדי ללמוד עוד על שירותי הווידאו קונפרנס של ועידן>>

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות