אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מנכ"ל משרד הבריאות: "המצב בשליטה, לכו להצביע" צילום: אוראל כהן

נגיף הקורונה

מנכ"ל משרד הבריאות: "המצב בשליטה, לכו להצביע"

5,630 ישראלים שוהים בבידוד ביתי ויוכלו להצביע בקלפיות ייעודיות. משרד הבריאות נמצא איתם בקשר ישיר ונאסר עליהם להשתמש בתחבורה הציבורית. מנכ"ל המשרד משה בר סימן טוב: "נהיה ערוכים לאורך כל היום כדי לתת תשובות ופתרונות מהירים. הכול בטוח, לא לחשוש"

01.03.2020, 16:32 | ynet
בחירות בצל הקורונה: מנכ"ל משרד הבריאות משה בר סימן טוב קורא לציבור לצאת ולממש את זכותו הדמוקרטית בבחירות מחר. לנוכח החשש מהתפשטות הקורונה, הוא הדגיש כי המצב בשליטה, מספר החולים בישראל מצומצם מאוד ואין הדבקות מקומיות. "סיימנו עכשיו הערכת מצב בחמ"ל של משרד הבריאות ואני רוצה לומר לכם שהמצב בשליטה", אמר המנכ"ל.

קראו עוד בכלכליסט

לדבריו, "כל האנשים שנדבקו בקורונה - אנחנו יודעים מאיפה הם נדבקו וזה חשוב, כי זה אומר שבטוח ללכת להצביע. אל תהססו, זאת החובה שלכם וזאת הזכות שלכם, לכו להצביע". בר סימן טוב אף התייחס לאלפי הישראלים שנמצאים בבידוד בשל חשש שנדבקו בנגיף, 5,630 בני אדם בסך הכול, והדגיש כי במשרד ערוכים לכל תרחיש ומבצעים התאמות נדרשות: "אם אתם בבידוד בית, יש לכם 16 קלפיות ייעודיות שהכינה עבורכם ועדת הבחירות המרכזית עם הנחיות איך מצביעים שם. לכל השאר אני אומר - לכו להצביע, הכול בטוח, לא צריך לחשוש ואנחנו נהיה לאורך כל היום כדי לתת תשובות ופתרונות מהירים כמה שיותר".

מפת הקורונה בישראל (המקומות בהם שהו חולי הקורונה שאובחנו בארץ עד שנכנסו לבידוד)

גם ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס לנושא במהלך ביקור במוקד משרד הבריאות בקריית מלאכי והרגיע את הציבור. "אני מבקש להגיד משהו על הבחירות. אנחנו דואגים לבריאות האזרחים, אפשר ללכת להצביע ולא צריך לחשוש. הדברים בשליטה. אני יודע שיש חששות מפרובוקציות במקומות מסוימים, אך יש הנחיה של משטרת ישראל לפעול נגד פרובקציות".

משה בר סימן טוב מנכ"ל משרד הבריאות, צילום: אוראל כהן משה בר סימן טוב מנכ"ל משרד הבריאות | צילום: אוראל כהן משה בר סימן טוב מנכ"ל משרד הבריאות, צילום: אוראל כהן

גם שר הבריאות יעקב ליצמן הדגיש כי המצב תחת שליטה של משרד הבריאות, והאזרחים יכולים להיות רגועים. "אני קורא לכולם לבוא להצביע, לא נסבול הפרעות ופייק ניוז, אנחנו יודעים שזה עלול להיות, לא נאפשר שום קלקול של הבחירות", אמר ליצמן. הוא הוסיף: "לא נאפשר שאף אחד יבוא לקלפי עם מסכה, אין צורך בזה, הכול בטוח, כל החשודים הולכים לקלפיות ייעודיות סטריליות ונפרדות. הם חייבים לבוא ברכב שלהם, הם לא יכולים לנסוע ברכבת או ברכב של אחרים, הם לא יצביעו בקלפי כללית ולכן לא צריך לבוא עם מסכה לתוך הקלפיות".

במשרד הבריאות ביקשו להבהיר:

הקלפיות בישראל בטוחות וזה בטוח ללכת לבחור.

קיימות קלפיות מיוחדות למבודדי בית.

למבודדי בית אסור להגיע לקלפיות רגילות.

למשרד הבריאות יש רשימה של מבודדי בית והוא נמצא איתם בקשר ישיר.

מבודד בית שיש לו סימני מחלה - אסור לו להגיע לשום קלפי, גם לא לקלפי המיוחדת למבודדי בית.

לכולם (בוחרים ועובדי קלפיות) חשוב תמיד להקפיד על כללי ההיגיינה ואין צורך באמצעי מיגון כלשהם ביום הבחירות ובכלל.

נציגי הבריאות נמצאים בשטח ויעדכנו במקרה הצורך.

הגורם הרשמי היחיד להודעות על חשד למקרי קורונה הוא רק משרד הבריאות.

המשטרה ערוכה לשמור על הסדר הציבורי ומשרד הבריאות נמצא בקשר ישיר עמה. 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות