אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אל על מבטלת טיסות לאירופה: "אין טעם, הנוסעים לא מגיעים" צילום: עידו ארז

נגיף הקורונה

אל על מבטלת טיסות לאירופה: "אין טעם, הנוסעים לא מגיעים"

החברה נאלצה לבטל היום מספר טיסות עקב תפוסה חלקית בלבד של מטוסים - גם ליעדים שכלל לא הוגדרו כמסוכנים, כמו בריטניה, אוסטריה וגרמניה. גורמים המקורבים למשרד האוצר מתרעמים: יתכן שמדובר בניסיון להפעיל לחץ על המדינה

02.03.2020, 10:20 | תומר הדר

אל על נאלצה לבטל היום (ב') מספר טיסות עקב תפוסה חלקית בלבד של מטוסים. בפועל, כך מדגישים גורמים המקורבים לחברה, הטיסות אינן משתלמות להוצאה. הדבר מצטרף לשורה של הודעות על ביטולי והשהיית קווי טיסות, על הקפאת קורסי הטיס שמעבירה החברה לעובדים חדשים ועל תוכנית לפיטורי 1,000 עובדים שפרסמה אל על לאחרונה - מאז פרץ משבר נגיף הקורונה והתפשט ברחבי העולם.

חלק מהיעדים אליהם בוטלו הטיסות הם יעדים שכלל לא הוגדרו כמסוכנים - קרי בריטניה, אוסטריה וגרמניה. "הנוסעים פשוט לא מגיעים, אין טעם לטוס", הסביר גורם המקורב לחברה.

קראו עוד בכלכליסט

נוסעים בנתב"ג, צילום: עידו ארז נוסעים בנתב"ג | צילום: עידו ארז נוסעים בנתב"ג, צילום: עידו ארז

לפני מספר ימים הודיעה אל על כי אינה גובה דמי ביטול על כרטיסי טיסה, מה שבפועל הקל על נוסעים רבים לבטל את טיסתם, כפי שקרה הפעם. ביטולי הטיסות לבטח לא יקלו על המצב בו אל על נמצאת: כפי שפורסם אתמול בכלכליסט, אל על הודיעה למספר מחזורי טייסים שנמצאים בהכשרה כי המחזורים מוקפאים, וגם הכשרות דיילים הוקפאו.

גורמים המקורבים למשרד האוצר הביעו תרעומת על הביטולים וטענו כי יתכן שמדובר בניסיון להפעיל לחץ על המדינה, שבימים אלה מנהלת באמצעות המשרד מגעים עם אל על בנושא "חבילת חילוץ" לחברה.

מאל על נמסר כי "בשל הנסיבות המיוחדות עקב אירוע הקורונה ובכלל זה הנחיות והמלצות משרד הבריאות לציבור, אנו נאלצים לבצע התאמות מסחריות בטיסות מסוימות ובמסגרת זו מציעים גם חלופות בטיסות אחרות. אנו מתנצלים בפני לקוחותינו על אי הנוחות".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות