אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הבנק לא פעל לגביית החוב, הרשמת חתכה את הריבית צילום: דוברות רשות האכיפה והגבייה

הבנק לא פעל לגביית החוב, הרשמת חתכה את הריבית

רשמת ההוצל"פ בבאר־שבע, מיטל פרי, הורתה להפחית ריביות והצמדה בתיק לאחר עתירת החייבת, בשל חוסר מעש של הבנק: בעקבות זאת, החוב פחת מכ־147 אלף שקל לכ־54 אלף, לא כולל הוצאות

02.03.2020, 10:47 | ליטל דוברוביצקי

רשמת הוצאה לפועל בבאר שבע הורתה להפחית ריבית בתיק, בגין תקופות שבהן הבנק לא פעל בו ולא נקט הליכים.

קראו עוד בכלכליסט

זאת לאחר שהחייבת עתרה לסגירת התיק וטענה שהבנק (הזוכה בתיק) לא פעל בו מ־2012, ולכן החוב צבר ריבית גבוהה. הבנק התנגד וטען שהיא לא פעלה להסדרת החוב, וכן שננקטו הליכים שלא הניבו פירות.  

רשמת ההוצאה לפועל באר שבע מיטל פרי, צילום: דוברות רשות האכיפה והגבייה רשמת ההוצאה לפועל באר שבע מיטל פרי | צילום: דוברות רשות האכיפה והגבייה רשמת ההוצאה לפועל באר שבע מיטל פרי, צילום: דוברות רשות האכיפה והגבייה

רשמת ההוצל"פ, מיטל פרי, בחנה אם בגין התקופות בהן לא הייתה פעילות בתיק ניתן לשקול הפחתת ריבית, וציינה כי "רשם רשאי, מיוזמתו או לבקשת חייב, ואחרי שנתן לזוכה לטעון את טענותיו, להפחית את תוספת הריביות. זוכה לא רשאי 'לישון על זכויותיו', ועליו לפעול באופן סביר לקבלת סעד המימוש. לא הובאה ראיה להרעת מצב החייבת, אך אין זה מן הצדק שהיא תישא בריבית, כשהבנק השתהה זמן רב בנקיטת ההליכים".

פרי סברה שהיה חוסר מעש בתיק בשני פרקי זמן, מה שמצדיק הפחתת ריביות והצמדה. בגין פרק זמן נוסף לא סברה שיש לשקול זאת כי חוסר המעש לא עלה על שנתיים. בעקבות זאת, החוב פחת מכ־147 אלף שקל לכ־54 אלף. הבנק גם יישא בהוצאות החייבת - 2,500 שקל שיקוזזו בתוך חודש מהחוב.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות