אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מת ג'ק וולש, מנכ"ל GE לשעבר, מהמנהלים החשובים במאה ה-20 צילום: בלומברג

מת ג'ק וולש, מנכ"ל GE לשעבר, מהמנהלים החשובים במאה ה-20

וולש, בן 84 במותו, הוביל את ג'נרל אלקטריק במשך שני עשורים והגדיל את שווי השוק שלה מ-12 מיליארד דולר ל-410 מיליארד דולר

02.03.2020, 16:41 | שירות כלכליסט

ג'ק וולש (Jack Welch) בנו של כרטיסן רכבת שהפך ליו"ר ומנכ"ל ג'נרל אלקטריק והוביל אותה במשך שני עשורים (2001-1981) - שבמהלכם הגדיל את שווי השוק שלה מ-12 מיליארד ל-410 מיליארד דולר - הלך לעולמו בגיל 84. וולש מת אתמול בביתו כשלידו אשתו, סוזי, משפחתו, וכלביו האהובים. סיבת המוות הייתה כשל כלייתי, כך אמרה אשתו היום.

קראו עוד בכלכליסט

וולש זכה לשני תארים בזכות נחישותו להילחם באדישות הבירוקרטית - "מנהל המאה", ו"ניוטרון ג'ק", וזאת על כך שלא היסס לפטר עשרות אלפי עובדים. תחת שרביטו, ג'נרל אלקטריק הפכה לחברה היקרה ביותר בעולם אחרי מיקרוסופט, אך מזלה הלך והידרדר בהמשך.

בעודו עומד בראש החברה, וולש קנה ומכר עשרות עסקים, והרחיב את תחומי עיסוק ענקית התעשייה לשירותים פיננסיים ולייעוץ. GE Capital Bank נוסד שבע שנים לאחר שנכנס לתפקידו.

וולש, צילום: בלומברג וולש | צילום: בלומברג וולש, צילום: בלומברג

רכישותיו כללו את RCA - אז הבעלים של NBC, ו-Kidder Peabody, חברת הברוקרים שהסתבכה בשערוריית מסחר פנימי. הוא גם ייעל את הבירוקרטיה המנופחת של הקונגלומרט בכך שנתן למנהליו סמכות לעשות שינויים שהם ראו כמיטיבים עם השורה התחתונה של החברה.

כמו כן, הוא המציא את "עקומת החיוניות" שמנהלים דורגו לאורכה וקוטלגו לשלוש קבוצות. קבוצה A שהכילה את 20% המנהלים הטובים ביותר הייתה "מלאה בתשוקה, מחויבת לגרום לדברים לקרות"; קבוצה B ה"חיונית" שהכילה 70% מהמנהלים הייתה חיונית לחברה וקיבלה עידוד להצטרף לקבוצה A; וקבוצה C שהכילה את 10% המנהלים הפחות טובים, ואת "המנהלים בעלי הביצועים הנמוכים שצריכים לעזוב" - כך כתב וולש בספרו מ-2001 "Jack: Straight from the Gut" (ג'ק: ישר מהבטן).

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות