אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מחקר: נמצא קשר ישיר בין הצבעות אנטי סביבתיות לתרומות שמקבלים חברי קונגרס מחברות הגז צילום: רויטרס

מחקר: נמצא קשר ישיר בין הצבעות אנטי סביבתיות לתרומות שמקבלים חברי קונגרס מחברות הגז

מדענים מייל וקיממברידג' מצאו "שבמקום לנסות ולפתות פוליטיקאים לא החלטיים או אפילו כאלו בעלי עמדה מנוגדת, חברות נפט וגז מספקות תמריצים כלכליים לחברי קונגרס אחרי שאלו הצביעו נגד חקיקה שמגינה על הסביבה"

03.03.2020, 10:40 | עומר כביר

במשך קרוב לשלושה עשורים מתגמלות חברות דלקי מאובנים מחוקקים אמריקאים שמצביעים נגד חוקים סביבתיים ומעבירות להם תרומות מוגדלות לקמפיין הבחירה מחדש שלהם – כך לפי מחקר של מדענים מייל וקיימברידג' בבריטניה, שפורסם בשבוע שעבר בכתב העת המדעי Proceedings of the National Academy of Sciences.

"יותר הצבעות אנטי-סביבתיות במחזור בחירות אחד חזו גידול משמעותי בתרומות במחזור הבחירות הבא", נכתב במחקר. "התוצאה החזקה ביותר זוהתה בבחירות 2016: על גידול של 10% בהצבעות נגד הסביבה, קיבל חבר קונגרס תוספת של 5,400 דולר בתרומות מחברות גז ונפט".

קראו עוד בכלכליסט

זיהום אוויר מתחנת כוח (ארכיון), צילום: רויטרס זיהום אוויר מתחנת כוח (ארכיון) | צילום: רויטרס זיהום אוויר מתחנת כוח (ארכיון), צילום: רויטרס

במסגרת המחקר נותחו 28 שנים (1990 עד 2018) של מידע על תרומות לקמפיינים ודפוסי הצבעה של חברי קונגרס. בתקופה זה התקיימו 14 מערכות בחירות שונות לבית הנבחרים. החוקרים הצליבו מידע פומבי על התרומות שקיבלו הנבחרים עם נתונים של ארגון League of Conservation Voters שקטלגו הצבעות בנושאים סביבתיים כבעד הסביבה או נגדה. ב-13 מתוך 14 מחזורי בחירות, מצאו החוקרים קשר ישיר בין הצבעות הנבחרים בשנתיים שקדמו לבחירות (חברי בית הנבחרים עומדים לבחירה מדי שנתיים) לתרומות שקיבלו מחברות דלקים מאובנים.

"ממצאים אלו מעלים שבמקום לנסות ולפתות פוליטיקאים לא החלטיים או אפילו כאלו בעלי עמדה מנוגדת, חברות נפט וגז מספקות תמריצים כלכליים לחברי קונגרס אחרי שאלו הצביעו נגד חקיקה שמגינה על הסביבה", נכתב במחקר. "הממצאים מהווים צעד חשוב בדרך להבנה טובה יותר של התפקיד שממלאות תרומות לקמפיינים בהצבעה על נושאים סביבתיים".

המדען הראשי במחקר, מתיו גולדברג, דוקטורנט מייל, הסביר בראיון עם אתר Earther.com: "זה לא שהם מקבלים כסף ומשנים את ההצבעה שלהם. הם מוכיחים את עצמם כאנטי-סביבתיים ומקבלים תגמול מאוחר יותר. למועמדים לקונגרס יש סיכוי טוב יותר לזכות אם הם מגייסים יותר כסף, אז זה מטריד במיוחד".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות