אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עובדי נמל חיפה יתגוננו מהקורונה ויפרקו את המטען מהאוניה האיטלקית צילום: מאור שלום סויסה

נגיף הקורונה

עובדי נמל חיפה יתגוננו מהקורונה ויפרקו את המטען מהאוניה האיטלקית

האוניה של חברת msc עוכבה בנמל לאחר שהעובדים סירבו לפרוק אותה מחשש לקורונה. היום הוסכם כי הפריקה תיעשה ע"י העובדים עם מיגון מוגבר. צוות האוניה יישאר ספון בחדרו באוניה

03.03.2020, 12:06 | נווית זומר

נפתר משבר פריקת אוניות המטען מאיטליה, כך נודע לכלכליסט.

האוניה עם מכולות המזון שסורבה בנמל חיפה, תיכנס היום אחה"צ לנמל ותפרוק את המכולות. זאת לאחר שהבוקר התקיימה פגישה בין הנהלת הנמל, עובדי הנמל ומנהלת מחוז חיפה של משרד הבריאות, ובה הסכימו הצדדים על נוהל שיאפשרו פריקת אוניות בנמל.

בכך הסירו עובדי הנמל את דרישתם להסגר של 14 יום לאוניות שמגיעות מאיטליה עד לפריקתן.

נמל חיפה, צילום: אריאל ורהפטיג נמל חיפה | צילום: אריאל ורהפטיג נמל חיפה, צילום: אריאל ורהפטיג

האוניה שעוכבה בסופ"ש בגלל חשש העובדים, היתה של חברת הספנות msc ושטה במסלול - סלובניה, איטליה, טורקיה וישראל ובין השאר נשאה עליה מטען של מזון.

עובדי הנמל סירבו לפרוק אוניות שהגיעו או עברו דרך איטליה מחשש להדבקות בנגיף הקורונה. דובר נמל חיפה מסר לכלכליסט כי "המשבר הסתיים" וכי סוכם בהנחיית משרד הבריאות ובהסכמת העובדים על נוהל לפיו צוות האוניה הזר, ישאר בחדרו בעת הפריקה, ובכך יימנע מגע בין הצוות הזר לבין עובדי הנמל, שיעלו במיגון.

כמו כן, בהוראת משרד הבריאות ייאסר על צוות האוניה לרדת ממנה בזמן עגינתה בנמל כדי למנוע כל מגע בינו לבין תושבים או עובדים מקומיים. יצוין כי פריקת המכולות, גם בימים כתיקונם, נעשית ללא צורך בשיתוף פעולה עם הצוות שעל האוניה.

בנמל אשדוד, העובדים ממשיכים לפרוק אוניות לאחר הבהרות ממשרד הבריאות.

יצוין כי החשש הגדול מאי פריקת האוניה היה שסירוב לאוניות מטען שעברו דרך איטליה (ורוב אוניות המטען בים התיכון עוברות דרך מספר נמלים בהם איטליה), תיפגע באספקת מזון וסחורות לישראל. הסירוב היה גם מצריך את האוניות לפרוק בלימסול קפריסין ומשם היתה עוברת הסחורה לישראל מה שהיה מייקר את התעבורה הימית והמוצרים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות