אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בעקבות המו"מ למכירת חלקים מפסגות: ועד העובדים הכריז על סכסוך עבודה צילום: אוראל כהן

נחשף בכלכליסט

בעקבות המו"מ למכירת חלקים מפסגות: ועד העובדים הכריז על סכסוך עבודה

כלכליסט חשף השבוע את דבר המו"מ למכירת חברת קרנות הנאמנות של בית ההשקעות לכלל ביטוח, ועתה טוענים העובדים כי גם פעילות הגמל עומדת למכירה; לדבריהם, "לא ייתכן שהעובדים ישמעו בתקשורת על מגעים למכירת חלקים משמעותיים בחברה"; תגובת הנהלת פסגות: "צר לנו כי ועד העובדים בחר להכריז על סכסוך עבודה בשל ידיעות בתקשורת ושמועות"

03.03.2020, 16:09 | רחלי בינדמן

ועד העובדים של חברת פסגות הכריז היום (ג') על סכסוך עבודה. בוועד מוחים על הפרסומים בתקשורת על מכירת חלקים מהחברה ללא תיאום עימם וללא הבהרות על השלכות המהלך. בין החלקים שצפויים להימכר ניתן להזכיר את חברת קרנות הנאמנות, שהמגעים על מכירתה לכלל ביטוח נחשפו שלשום בכלכליסט. במקביל טוענים העובדים כי נודע להם שגם חברת הגמל של פסגות עומדת למכירה.

קראו עוד בכלכליסט

"הפרסום בתקשורת לווה בהודעה מעורפלת של מנכ"ל פסגות ראובן קפלן, בה הוא לא מכחיש את קיום המגעים. לאור העמימות בה נוקטת ההנהלה, ערכנו בירור מקיף. לפי מידע לא רשמי שהגיע לידינו, גם חברת הגמל נמצאת במגעים מתקדמים למכירה או מיזוג", נכתב בהודעת הוועד לעובדים.

מנכ"ל פסגות ראובן קפלן (משמאל) עם מנכ"ל כלל ביטוח יורם נוה, צילום: אוראל כהן מנכ"ל פסגות ראובן קפלן (משמאל) עם מנכ"ל כלל ביטוח יורם נוה | צילום: אוראל כהן מנכ"ל פסגות ראובן קפלן (משמאל) עם מנכ"ל כלל ביטוח יורם נוה, צילום: אוראל כהן

שלשום, כאמור נחשף בכלכליסט כי קרן אייפקס, בעלת השליטה בפסגות, מתקשה למצוא קונה לבית ההשקעות או להנפיק אותו לפי שווי גבוה, ולכן בוחנת מכירת הפעילויות בחלקים לחברת הביטוח כלל.

הפרסום על כך נעשה כשבוע לאחר פגישה בין ועד העובדים להנהלה, במהלכה התחייב המנכ"ל כי לפני כל מכירה יתקיים מו"מ עם העובדים.

"עובדי פסגות אינם פיונים בלוח שמחט העוברים כסחורה מבעלים אחד למשנהו", אמר שלומי לוגסי, יו"ר ועד העובדים בפסגות. לדבריו, "לא ייתכן שעובדי החברה יהיו האחרונים לדעת מי מעסיק אותם ובאילו תנאים. לא נאפשר מכירה ו/או מיזוג של אף חברה ללא שמירה מלאה על זכויתיהם וביטחונם של העובדים באמצעות הסכם קיבוצי. במידה שתתמיד הנהלת החברה בשמירה על עמימות לגבי עתידם המקצועי של העובדים, לא נהסס לנקוט בכל האמצעים העומדים לרשותנו".

ניצן תנעמי, מזכל"ית משותפת בכוח לעובדים המלווה את הוועד: "התנהלות החברה אינה עומדת במה שנדרש מהנהלה ביחסי עבודה קיבוציים. החברה מחויבת למו"מ עם ועד העובדים, ולהבטיח את תנאי העסקתם. דווקא בנסיבות משתנות יש חשיבות לאיגוד העובדים וההנהלה מחויבת לשאת ולתת עימם. אנו גאים בעמידה הנחושה של וועד העובדים בנסיבות לא פשוטות אלה".

תגובת פסגות: "צר לנו כי ועד העובדים בחר להכריז על סכסוך עבודה בשל ידיעות בתקשורת ושמועות".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות