אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
גם המוסדיים נדרשים להיערך לקורונה צילום: דוברות האוצר

בלעדי לכלכליסט

גם המוסדיים נדרשים להיערך לקורונה

רשות שוק ההון דורשת מיושבי ראש הגופים לקיים ישיבת דירקטוריון עד ל-17 במרץ בנושא התפרצות הקורונה ולוודא את מוכנותם; משה ברקת, הממונה על שוק ההון, דורש לקבל לידיו את פרוטוקול הישיבה עד סוף החודש

03.03.2020, 17:22 | צלי גרינברג

רשות שוק ההון, הביטוח והחיסכון, שלחה היום (ג') מכתב ליושבי ראש הגופים המוסדיים, בו היא דורשת מהם לקיים ישיבת דירקטוריון כדי לדון בהיערכותם להתפרצות נגיף הקורונה, והשפעת ההתפרצות על פעילותן, עד ה-17 למרץ השנה.

קראו עוד בכלכליסט

הרשות מציינת כי התפרצות נגיף הקורונה תוגדר ככזו, כאשר הגוף המוסדי יחליט להפעיל את נהלי החירום שלו בעקבות ההתפרצות, ולאחר שאותו גוף העביר לרשות שוק ההון הודעה בנושא, או לחלופין כאשר משה ברקת, הממונה על רשות שוק ההון, יודיע לכלל הגופים המוסדיים על כך.

משה ברקת, הממונה על רשות שוק ההון, צילום: דוברות האוצר משה ברקת, הממונה על רשות שוק ההון | צילום: דוברות האוצר משה ברקת, הממונה על רשות שוק ההון, צילום: דוברות האוצר

ברקת דורש מהמוסדיים לקבוע מדדים וסממנים על פיהם יכריזו על "התפרצות נגיף הקורונה", וכי תוכן על ידם תכנית להמשכיות עסקית עת האירוע, שתספק התייחסות, בין היתר, להיבטי כוח אדם, תשתיות ומשאבים. הדגש הושם על אפשרת עבודה מרחוק, והבטחת המשך תהליכי עבודה חיוניים.

עוד צוין במכתב כי על המוסדיים לעשות ניתוח ניהול סיכונים וחשיפה שיכללו את ההפסד של הגוף עצמו ושל עמיתיו כתוצאה מהתפשטות הנגיף, את החשיפה שעלולה להיות בפעילות הביטוחית והדרכים להפחתתה, ואת זיהוי החשיפות האפשריות בפעילות ההשקעות של הגופים.

ברקת גם דרש מהמוסדיים לקבוע תדירות התכנסות הדירקטוריון, ועדת ההשקעות, והוועדות מטעמה, במידה ואכן חלה התפרצות קורונה בישראל. את פרוטוקול ישיבת הדירקטוריון, דורש ברקת לקבל עד ה-31 למרץ 2020.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות