אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
המפלגות סיימו את בחירות 2020 בחובות של 194 מיליון שקל צילום: אבי מועלם, עמית שאבי

בלעדי לכלכליסט

המפלגות סיימו את בחירות 2020 בחובות של 194 מיליון שקל

הצניחה במספר המנדטים תאלץ את העבודה להחזיר באופן מיידי לכנסת 4 מיליון שקל כספי הלוואות, ומרצ תיאלץ להשיב 2 מיליון שקל. חובות הליכוד מגיעים ל־69 מיליון שקל, ואלה של כחול לבן ל־41 מיליון שקל. חד"ש ותע"ל היחידות ללא חובות

04.03.2020, 07:09 | צבי זרחיה

העבודה ומרצ ספגו מכה כלכלית בעקבות הבחירות והצניחה במספר המנדטים שלהן. השתיים יחויבו להחזיר מיד כספים לכנסת בשל הלוואות גבוהות שנטלו ערב הבחירות לפי כוחן אז.

קראו עוד בכלכליסט

העבודה תידרש להחזיר כעת 4 מיליון שקל, שיקוזזו ממימון הבחירות שתקבל, ומרצ תידרש להחזיר 2 מיליון שקל. ההלוואות ניתנות לסיעות מהכנסת למשך 52 חודשים, ובתנאי שהחזרן לא יעלה על מחצית מכספי מימון המפלגות השוטף לאורך הקדנציה. מכיוון ששתי המפלגות הללו ירדו בכוחן, אזי מימון המפלגות השוטף יקטן ולכן יצטרכו כעת להשיב את הכספים. אולם עדיין לא ברור מהיכן הן יחזירו את הכספים.

החובות של המפלגות החובות של המפלגות החובות של המפלגות

העבודה־גשר־מרצ תקבל מימון בחירות של 16.2 מיליון שקל. אולם החוב המצטבר של שלוש המפלגות לכנסת מגיע ל־23.3 מיליון שקל. כל אחת מהמפלגות מחזירה את החובות בנפרד מכספי מימון המפלגות החודשי שהן מקבלות.

הליכוד־כולנו, שהיא המפלגה הגדולה ביותר, מסיימת את הבחירות עם מימון בחירות של 48.5 מיליון שקל. חובות הליכוד לכנסת מגיעים ל־69 מיליון שקל. הליכוד לא תתקשה להחזיר את חובה מכספי מימון המפלגות החודשי השוטף של 3 מיליון שקל.

כחול לבן תקבל מימון בחירות של 60.3 מיליון שקל והחוב שלה לכנסת מגיע ל־41 מיליון שקל. נכון להיום, היקף חובותיהן של כל המפלגות לכנסת עומד על 194 מיליון שקל. חד"ש ותע"ל הן המפלגות היחידות שאין להן חובות לכנסת.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות