אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אובר באזהרה למשקיעים: "הקורונה עלולה להוריד את מספר המשתמשים" צילום: AP

אובר באזהרה למשקיעים: "הקורונה עלולה להוריד את מספר המשתמשים"

למרות שלפני חודש דחה המנכ"ל קוסרשאהי את האפשרות שהנגיף יפגע בעסקיה החברה, בדו"ח הרגולטורי לרשויות מוזכר הקורונה חמש פעמים

03.03.2020, 19:25 | שירות כלכליסט
חברת שיתוף הנסיעות אובר הודתה אתמול (ב') לראשונה כי וירוס הקורונה מציב סיכון משמעותי בפני פעילותה. על כך מדווחת רשת CNBC.

קראו עוד בכלכליסט

הצגת הקורונה כאיום מגיעה לאחר שבתחילת פברואר, כאשר החלו להתברר ממדי הפגיעה של הנגיף, ציין מנכ"ל אובר דארה קוסרשאהי בשיחה עם CNBC, כי החברה איננה צופה השפעה על עסקיה. עם זאת, בדו"ח 2019 שהגישה עתה לרגולטור, שם אוזכרה המלה קורונה חמש פעמים, אובר הזהירה את המשקיעים כי מספר המשתמשים שלה עלול לרדת בין השאר בשל "מגפה או התפרצות של מחלה או חשש בריאותי ציבורי דומה, כמו התפרצות נגיף הקורונה".

המנכ"ל קוסרשאהי, צילום: בלומברג המנכ"ל קוסרשאהי | צילום: בלומברג המנכ"ל קוסרשאהי, צילום: בלומברג

על פי אובר, מגפה עלולה לפגוע בפעילותה מחוץ לארה"ב או בפעילות של חברות שבהן היא מחזיקה באחזקת מיעוט. כן ציינה אובר, כי המגפה, או אחרות כמוה, עלולות לפגוע בשרשרת האספקה שלה עבור שירותי "ניידות חדשה" כמו אופניים חשמליים וקורקינטים שיתופיים. ברקע האזהרה, היום יתחילו לפעול ברחובות מלבורן 400 זוגות אופני ג'אמפ חשמליים שיתופיים של אובר, שאותם ניתן לשכור באמצעות האפליקציה שלה.

בסוף השבוע האחרון קיבלו נהגי אובר לראשונה הנחיות מהחברה, כיצד להתמודד עם התפרצות הקורונה. על פי הנהלים החדשים, עליהם ליטול ידיהם באופן תכוף, ואם הם חשים ברע, להישאר בבית. עוד הונחו הנהגים לנקות ולחטא את המכוניות לעתים קרובות. הודעת אובר הגיעה לאחר שדווחו 88 מקרי הדבקות בארה"ב מהנגיף ושני מקרי מוות, אשר נכון להיום כבר עלו לששה, כולם במדינת וושינגטון.

אובר נוכחת בלמעלה מ־80 מדינות בעולם ומספר המשתמשים הפעילים שלה עומד על 75 מיליון. נתח השוק שלה בארה"ב עומד על 69%. בשבוע שעבר דווח כי מנהל חטיבת משלוחי המזון, ג'ייסון דרואג', יעזוב את תפקידו. זאת בתקופה שבה החטיבה, אובר איטס, פועלת לצאת משווקים שבהם היא איננה שחקנית משמעותית, בניסיון לאושש את הרווחים. ברבעון האחרון של 2019 רשמה אובר איטס הפסד תפעולי של 461 מיליון דולר, כאשר ההפסד הכולל של אובר עבור 2019 עומד על 8.5 מיליארד דולר.

בעקבות הודעת קוסרושאהי, נחלשה מניית אובר בכ־3% במסחר שלשום, ונסגרה ב־32.85 דולר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות