אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
גסטי הישראלית נקלעה למאבק בין עיריית ניו יורק ומשכירי דירות צילום: Guesty

גסטי הישראלית נקלעה למאבק בין עיריית ניו יורק ומשכירי דירות

לטענת העירייה, החברה, שמפתחת מערכת אוטומטית לטיפול בכל שלבי ההשכרה והאירוח בפלטפורמות דוגמת Airbnb, מסייעת לבעלי נכסים מרובים בעיר לפעול באופן לא חוקי; החברה הכחישה שהיא מפרה חוק

03.03.2020, 19:59 | מאיר אורבך

חברת הסטארט-אפ הישראלית גסטי נקלעה למאבקי הכוחות בין עיריית ניו יורק למשכירי הדירות לטווח קצר בעיר. האחרונה פתחה בחקירה נגד גסטי בטענה שהיא עוזרת לבעלי נכסים מרובים בעיר לפעול באופן בלתי חוקי.

קראו עוד בכלכליסט

על פי דיווח ב-Wired החברה קיימה ביום חמישי האחרון כנס בו טעון המייסד עמיעד סוטו כי השוק בניו יורק פורח אבל שכח לציין שהשכרה לטווח קצר אינה חוקית במקרים רבים. ביום שני, ארבעה ימים בלבד לאחר האירוע הנוצץ, הודיעה העירייה שהיא פותחת בחקירה נגד החברה הישראלית.

 , צילום: שאטרסטוק צילום: שאטרסטוק  , צילום: שאטרסטוק

עד היום גייסה החברה הישראלית 60 מיליון דולר משורה של משקיעים בולטים, ביניהם ורטקס, מאגמה, ו-ויולה. גסטי מפתחת מערכת אוטומטית לטיפול בכל שלבי ההשכרה והאירוח בפלטפורמות דוגמת Airbnb .

לטענת העירייה, מאחר שגסטי היא אחת התוכנות הפופולריות לניהול נכסים בחברות אלה, היא מסייעת לבעלי נכסים רבים בעיר לנהל נכסים לטווח קצר .מנהלת השיווק של החברה טענה באותו אירוע שניו יורק היא אחד השווקים הגדולים של החברה, אם לא הגדול שבהם. כעת נראה שעסקים אלה נמצאים בסכנה משמעותית.

לטענת העירייה, גסטי סייעה לחברות רבות להשכיר נכסים רבים לטווח קצר בצורה לא חוקית.  "אינך משתמש בגסטי בניו יורק אם אתה משכיר מדי פעם את הבית שלך; אתה משתמש בה אם יש לך מספר נכסים להשכרה לטווח קצר שאתה מנסה לנהל", אמרה כריסטיאן קלוסנר, מנהלת משרד ראש העירייה לאכיפה מיוחדת (OSE), "וכתוצאה מכך הם מקבלים עמלה ישירה מהנצחת השכירות הבלתי חוקיות לטווח הקצר".

מחברת גסטי נמסר שהיא "איננה שולטת או מעודדת בשום אופן עקיפת חקיקה מקומית בעיר כלשהי. גסטי היא פלטפורמת תוכנה נרחבת הפועלת בכ-80 מדינות ברחבי העולם ומאפשרת לחברות ניהול נכסים לטווח קצר לנהל את פעילותן העסקית וככזו פועלת בחסות החוק. השכרת דירות לטווח קצר הינה תעשיה חובקת עולם בהיקף של כ-170 מיליארד דולר בשנה, והניסיונות לצבוע אותה כלא לגיטימית בשל מקרים חריגים של פעילות לא על פי רגולציה מקומית, הינם תמוהים".
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות