אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הרשות לני"ע בארה"ב מאשימה שני ישראלים בסחר במידע פנים צילום: בלומברג

הרשות לני"ע בארה"ב מאשימה שני ישראלים בסחר במידע פנים

בית המשפט הפדרלי במנהטן הוגש כתב אישום נגד השניים כי פעלו כחלק מרשת לסחר במידע פנים - הרוויחו 4 מיליון דולר כתוצאה משימוש ב"טיפים" לא חוקיים שקיבלו על מיזוגי חברות שירותי בריאות; האדם שלכאורה העביר להם את המידע הודה באשמה וכעת משמש כעד מדינה בתיק

04.03.2020, 19:16 | שירות כלכליסט

הרשות לני"ע ערך של ארה"ב (SEC) הגישה אמש (ג') כתב אישום נגד שני אזרחים ישראלים שקשורים על פי ההאשמות לרשת בינלאומית גדולה לסחר במידע פנים.

קראו עוד בכלכליסט

תומר פיינגולד (40) ודב מלניק (42) הואשמו בבית המשפט הפדרלי של מנהטן, בכך שהשתמשו בטיפים שקיבלו לגבי מיזוגי חברות שירותי בריאות, וכתוצאה מכך הרוויחו מעל ל-4 מיליון דולר, בדרך לא חוקית.

מטה ה-SEC, צילום: בלומברג מטה ה-SEC | צילום: בלומברג מטה ה-SEC, צילום: בלומברג

שמותיהם של השניים עלו בינואר במסגרת עדות שמסר מארק דמיין דבי, משקיע לשעבר מז'נבה שהודה כי הרוויח יותר מ-70 מיליון דולר תמורת תפקידו המרכזי ברשת.

על פי SEC, פיינגולד ומלניק סחרו במידע שהועבר אליהם ע"י דמיין דבי, שזוהה כ"משקיע A" בתביעה שהגישה הסוכנות. דמיין דבי בן ה-49 הודה באוקטובר באשמה בגין 38 אישומי סחר פנים והסכים לשתף פעולה עם הרשויות האמריקאיות.

בינואר הוא העיד בתור עד ההגנה הראשי של המדינה במשפט סחר הפנים של טלמאק לבידס, הנאשם הראשון שעמד בפני חבר מושבעים אמריקאי לאחר חקירה רב-שכבתית מצד הממשלה, שנמשכה מספר שנים.

על פי SEC, דבי קיבל את המידע, שהעביר לפיינגולד ומלניק, מאדם בשם בנג'מין טיילור, בן 36, בנקאי לשעבר ב-Moelis & Co, ומדארינה ווינדזור, בת 32, שעבדה בעבר בחברת Centerview Partners. טיילור ו-ווינדזור, שחלקו בעבר דירה בלונדון, הואשמו ע"י הרשויות בארה"ב באוקטובר, אך השניים אינם נמצאים במאסר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות