אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מכרז בכ-300 מיליון שקל לבניית 4 מגדלים במתחם שערי צדק הישן יוצא לדרך הדמיה: רכטר אדריכלים

מכרז בכ-300 מיליון שקל לבניית 4 מגדלים במתחם שערי צדק הישן יוצא לדרך

הזוכה במכרז יקבל את זכות החכירה לדורות ב-17 דונם שבהם נמצא מבניה בית החולים. בסמוך למבנה הישן יבנה הזוכה מלון ובו 50 חדרים, במגרשים סמוכים בנייני המגורים שבהם בסך הכל 240 דירות

04.03.2020, 17:36 | אמיתי גזית

יוצא לדרך מכרז ענק לבניית 4 מגדלים בני 24 קומות במתחם בית החולים שערי צדק הישן ברחוב יפו בירושלים. מחיר המינימום כולל הוצאות פיתוח ושימור- 311 מיליון שקל.

רשות מקרקעי ישראל פרסמה היום (ד') את חוברת המכרז ובו מפורטים תנאי המכרז, המועד האחרון להגשת הצעות הוא 22/6/20. הזוכה במכרז יקבל את זכות החכירה לדורות ב-17 דונם שבהם שוכן בית החולים, שנסגר בשנות ה-80 של המאה הקודמת, ומאז שימש המבנה את הנהלת רשות השידור עד סגירתה.

הבניין הישן של בית החולים, צילום: נועם מושקוביץ הבניין הישן של בית החולים | צילום: נועם מושקוביץ' הבניין הישן של בית החולים, צילום: נועם מושקוביץ

המבנה שנחנך ב-1902 תוכנן על ידי האדריכל הגרמני תיאודור סנדל בסגנון אדריכלי אקלקטי, והוכרז מבנה לשימור. בסמוך למבנה זה יבנה הזוכה מלון ובו 50 חדרים, במגרשים סמוכים בנייני המגורים שבהם בסך הכל 240 דירות, וקומת מסחר, ובניין משרדים אחד ששטחו הבנוי 38.5 אלף מ"ר.

הדמיית המגדלים, הדמיה: רכטר  אדריכלים הדמיית המגדלים | הדמיה: רכטר אדריכלים הדמיית המגדלים, הדמיה: רכטר  אדריכלים

מחוברת המכרז עולה, כי מחיר המינימום להגשת הצעות בתוספת הוצאות פיתוח הוא 295 מיליון שקל. לסכום הזה יש להוסיף עוד 14 מיליון שקל שישולמו לרשות מקרקעי ישראל לצורך שימור המבנה, כך שהמתחם יימכר לכל הפחות ב-311 מיליון שקל.

חלק מהמגרשים סמוכים לציר הרכבת הקלה ועל פי מדיניות שאושרה בוועדה המחוזית ירושלים קיים סיכוי גבוה כי הוועדה תאשר תוכנית שתאפשר להגביה את המגדלים ולהוסיף עוד דירות ומשרדים. על פי חוברת המכרז, הזוכה במתחם לא יתבקש להוסיף תשלום לרשות מקרקעי ישראל לאחר אישורה של תוכנית משביחה.

המתחם צמוד לפרויקט רובע הכניסה לעיר המשתרע על פני 300 דונם ובו יבנו 20 מגדלי משרדים ומגורים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות