אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
כיל דוחה כנסי משקיעים לאור הנחיות מערכות הבריאות ביחס לקורונה צילום: בלומברג

בלעדי לכלכליסט

כיל דוחה כנסי משקיעים לאור הנחיות מערכות הבריאות ביחס לקורונה

במכתב למשקיעים ואנליסטים המסקרים אותה הודיעה החברה כי היא נאלצת לדחות כנסים שתכננה לקיים בעוד כשבועיים בלונדון, ניו יורק ותל אביב. החברה ציינה כי היא עושה זאת מתוך חשש לבריאות המשתתפים העתידיים

04.03.2020, 19:08 | צלי גרינברג

הקורונה ממשיכה לגרום לנזקים כלכליים, הפעם לכיל שהוציאה היום (ד') הודעה למשקיעים ואנליסטים המסקרים אותה, והגיעה לידי כלכליסט, ולפיה היא מבטלת את כנסי המשקיעים הקרובים. 

קראו עוד בכלכליסט

מדובר בכנסי המשקיעים שהחברה תכננה לקיים בתאריכים 18, 19 ו-22 למרץ השנה בלונדון, ניו יורק ותל אביב. החברה ציינה כי ביטלה את הכנסים עקב "חשש לבריאות המשתתפים".

מכרה אשלג של כיל, צילום: בלומברג מכרה אשלג של כיל | צילום: בלומברג מכרה אשלג של כיל, צילום: בלומברג

החברה מציינת עוד בהודעתה כי בכוונתה לקבוע מועדים חדשים לכנסי המשקיעים וכי תצא על כך הודעה רשמית מטעמה. גורמים בשוק מספרים לכלכליסט, כי בהקשר לקורונה החברה דואגת יותר לתוצאותיה בעת הזו מאשר למועדי כנסי המשקיעים. זאת, לאור אי הוודאות שהנגיף שהתפרץ בסין מעורר.

עם פרסום תוצאתיה הכספיות לשנת 2019, אמרו ל"כלכליסט" גורמים בשוק ההון, כי "סימני השאלה בשוק לגבי פעילות כיל ב־2020 נובעים מחוסר הוודאות לגבי העונה החקלאית, בעיקר בארה"ב ובסין. ב־2019 ארה"ב חוותה שנה חקלאית חלשה, בשל פגעי מזג האוויר. זה יצר פגיעה בביקושים ועודף היצע, שגרמו ליצרנים להסיט כמויות אשלג וחומרים נוספים למקומות אחרים ובהם גם לסין. אבל זו האחרונה גם נפגעה, בשל היחלשות המטבע שלה וקדחת החזירים האפריקנית, בעוד הסטת הכמויות אליה הביאה לעלייה משמעותית במלאים שיש במדינה. לכן סין לא חתמה על הסכמים חדשים לייבוא אשלג ב־2019. לכך יש להוסיף את אי הוודאות, שרק גברה בשבועות האחרונים בעקבות נגיף הקורונה, שהוא עדיין אירוע מתגלגל וקשה לכמת את השפעותיו".

התוצאות הכספיות של כיל לשנת 2019 הציגו ירידה של 5% בהכנסות ל־5.27 מיליארד דולר בהשוואה ל־5.55 מיליארד דולר בשנה שקדמה לה. והירידה ברווח הנקי היתה משמעותית אף יותר: 475 מיליון דולר ב־2019, המהווים ירידה של 62% בהשוואה ל־2018 אז עמד הרווח הנקי על 1.24 מיליארד דולר. אולם בנטרול רווח הון חד פעמי שרשמה החברה ב-2018 בעקבות מכירת עסקי ההגנה משריפות יער, הרווח הנקי של כיל נותר יציב.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות