אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מייסד קאנופי שפוטר ינהל קרן קנאביס אמריקאית ויגייס 150 מיליון דולר צילום: בלומברג

מייסד קאנופי שפוטר ינהל קרן קנאביס אמריקאית ויגייס 150 מיליון דולר

ברוס לינטון, שפוטר מענקית הקנאביס הקנדית לאחר שהציגה תוצאות מכזבות, מונה ליו"ר ומנכ"ל הקרן קולקטיב גרות' שמבקשת להיסחר בנאסד"ק. החברה מתכננת "לנצל את רשת המקורות הנרחבת של צוות הניהול שלנו כדי לזהות עסקים ויעדים המשרתים את ענף הקנאביס"

05.03.2020, 11:50 | צלי גרינברג
ברוס לינטון, מייסד ולשעבר מנכ"ל ענקית הקנאביס הקנדית קאנופי גרות' (Canopy Growth) שנסחרת בבורסת ניו יורק, חובר לקרן האמריקאית Collective Growth Corporation ויפעל לגייס לתוכה 150 מיליון דולר.

קראו עוד בכלכליסט

הקרן הגישה השבוע בקשת רישום לבורסת נאסד"ק עם הצהרה על כוונה לגייס 150 מיליון דולר על ידי מכירת 15 מיליון יחידות השקעה שיכללו מניות במחיר של 10 דולר למניה וכתבי אופציות במחיר של 11.5 דולר לחצי מניה.

בורסת נאסד"ק בורסת נאסד"ק בורסת נאסד"ק

לינטון משמש כיו"ר ומנכ"ל הקרן, הממוקמת באוסטין שבטקסס. וצוות הניהול שלו כולל כמה מיוצאי קאנופי. ביניהם נשיא הקרן ג'פרי וויילנג, סמנכ"ל הכספים טים סונדרס וסמנכ"ל השיווק ווילסון קלו.

על פי הצהרת ההרשמה שהגישה הקרן לנאסד"ק, היא מתכוונת "לנצל את רשת המקורות הנרחבת של צוות הניהול שלנו כדי לזהות עסקים ויעדים המשרתים את ענף הקנאביס, שלדעתנו יכולים להציג ביצועים טובים יותר".

לינטון פוטר מקאנופי ביוני 2019, לאחר שהחברה הציגה תוצאות כספיות מאכזבות שפספסו את צפי השוק להכנסות ולאחר שרשמה הפסד רבעוני עתק של 961 מיליון דולר.

ברוס לינטון, צילום: בלומברג ברוס לינטון | צילום: בלומברג ברוס לינטון, צילום: בלומברג

לאחר פיטוריו מינתה בעלת השליטה הראשית בחברה, ענקית המשקאות האלכוהוליים קונסטליישן ברנדס (Constellation Brands), את נציגה בדירקטוריון, דיוויד קליין, כיו"ר. קליין כיהן כדירקטור בקאנופי מאז אוגוסט 2018, לאחר שקונסטליישן השקיעה אז 4 מיליארד דולר בחברת הקנאביס תמורת 38% מהמניות.

הקרן של לינטון תצטרף למספר קרנות קנאביס הפועלות כיום בתחומי ארה"ב וקנדה, כאשר ההערכה היא כי כלל הקרנות הפעילות גייסו יחד כמיליארד דולר להשקעות קנאביס הנוגעות בכל שרשרת הערך של התעשייה.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות