אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אנתוני לבנדובסקי ישלם לגוגל 179 מיליון דולר על גניבת סודות הרכב האוטונומי של וויימו צילום: רויטרס

אנתוני לבנדובסקי ישלם לגוגל 179 מיליון דולר על גניבת סודות הרכב האוטונומי של וויימו

שותפו להקמת הסטארט-אפ Otto, ליאור רון, הסכים גם הוא לשלם פיצויים בהיקף של 9.7 מיליון דולר בחודש שעבר ואובר הודיעה שתשלם את חלקו

05.03.2020, 11:56 | רפאל קאהאן
אנתוני לבנדובסקי, מנכ''ל חטיבת הרכב האוטונומי של אובר לשעבר, ישלם לגוגל כ-179 מיליון דולר פיצויים על חלקו בפרשת גניבת הסודות המסחריים של וויימו, חטיבת הרכב האוטונומי של גוגל אותה ניהל בזמנו. שותפו להקמת הסטארט-אפ Otto, ליאור רון, כבר הסכים לשלם לגוגל פיצויים בהיקף של 9.7 מיליון דולר בחודש שעבר. אובר הודיעה שתשלם את חלקו של רון בהיותו עובד שלה, כמנהל חטיבת התובלה של החברה.

קראו עוד בכלכליסט

לבנדובסקי ורון היו בכירים מאוד בוויימו, הם עזבו בשלב מסוים את החברה והקימו סטארט-אפ משלהם שיפתח טכנולוגיית נהיגה אוטונומית עבור משאיות. לימים התברר שהם לא רק לקחו איתם עובדי מפתח אלא גם כ-10 גיגה-בייט מסמכים של טכנולוגיות שפותחו בוויימו. מספר חודשים לאחר הקמת החברה, היא נרכשה בידי אובר, אז תחת ניהולו של טראוויס קאלניק עבור כ-700 מיליון דולר.
אנתוני לבנדובסקי, לשעבר ראש מחלקת הרכב האוטונומי באובר, צילום: רויטרס אנתוני לבנדובסקי, לשעבר ראש מחלקת הרכב האוטונומי באובר | צילום: רויטרס אנתוני לבנדובסקי, לשעבר ראש מחלקת הרכב האוטונומי באובר, צילום: רויטרס

בהתחלה Otto הרשימה כשהדגימה את הנהיגה הארוכה ביותר (לאותה עת) של משאית אוטונומית ללא מגע נהג - לאורך כ-250 ק''מ. אך בהמשך התברר שככל הנראה, חלק ניכר מהטכנולוגיה שלה (אם לא כולה), התבססה על הפיתוחים של גוגל. ב-2017 תבעה גוגל את השניים ואת חברת אובר על גניבת הפטנטים ושימוש בטכנולוגיות שלה.

הרכב האוטומומי של אובר, צילום: אובר הרכב האוטומומי של אובר | צילום: אובר הרכב האוטומומי של אובר, צילום: אובר

בתחילה דחה לבנדובסקי את ההצעה להסדר שאותה קיבל רון, אך בית המשפט אישר את היקף הפיצויים שכוללים כ-127 מיליון דולר תשלום פיצויים לגוגל והשאר שיתחלק בין החזר הוצאות המשפט לעו''ד וריביות שונות, כך לפי סוכנות רויטרס. אובר לא צפויה לכסות את תשלום הפיצויים של לבנדובסקי שכן הוא פוטר בהמשך לתביעה. בנוסף הוא מנהל במקביל משפט פדרלי מול גוגל שתבעה אותו אישית על גניבת סודות מסחריים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות