אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
NSO לא התייצבה לדיון בתביעת פייסבוק. האם ביהמ"ש יפסוק נגדה בהעדרה? צילום טל אזולאי

NSO לא התייצבה לדיון בתביעת פייסבוק. האם ביהמ"ש יפסוק נגדה בהעדרה?

פייסבוק תבעה את החברה בעקבות פריצה בווטסאפ שניצלה לכאורה מפתחת תוכנות הריגול למעקב אחרי 100 עיתונאים ופעילי זכויות אדם. NSO לכלכליסט: "פייסבוק טרם המציאה לנו כנדרש בחוק את התביעה"

05.03.2020, 13:19 | עומר כביר

NSO לא התייצבה לדיון בתביעה שהגישה נגדה פייסבוק בקליפורניה, ונמצאת עתה בסכנה שבית המשפט יפסוק נגדה ויחייב אותה לשלם פיצויים מבלי ששמע את טיעוניה – כך לפי דיווח של רויטרס.

קראו עוד בכלכליסט

באוקטובר האחרון תבעה פייסבוק את NSO בעקבות פריצה בווטסאפ שניצלה מפתחת תוכנות הריגול, ושלדברי החברה שימשה בין היתר למעקב אחרי 100 עיתונאים ופעילי זכויות אדם לפחות. NSO, בתגובה, הבטיחה "להילחם בעצמה" בהאשמות שהועלו נגדה.

ואולם, החברה לא התייצבה כאמור לדיון בתביעה שהתקיים בבית המשפט מחוזי פדראלי בקליפורניה.

ווטסאפ, צילום: שאטרסטוק ווטסאפ | צילום: שאטרסטוק ווטסאפ, צילום: שאטרסטוק

לפי מסמכים שהגישה השבוע פייסבוק לבית המשפט, היא ביצעה ניסיונות חוזרים ונשנים להגיש את מסמכי התביעה ל-NSO, כולל באמצעות משלוח אימיילים לבכירי החברה, העברת התביעה באמצעות שירות שליחים לחברי דריקטוריון, ואפילו מסירה ידנית של עותק לאשתו של המייסד, עמרי לביא, בביתם בניו ג'רזי. לדברי החברה, לאור זאת בכוונתה לדרוש החלטה מהירה בתיק.

מ-NSO נמסר בתגובה לכלכליסט: "ווטסאפ הגישו בקשה להוצאת הודעה טכנית על אי הגשת כתב הגנה על ידי NSO במעמד צד אחד, בטרם המציאו כנדרש בחוק את התביעה לחברת NSO. מכיוון שהתביעה טרם הומצאה כדין לחברה, בקשה זו צפויה להידחות".

עו"ד סקוט ווטניק ממשרד עורכי הדין Wilk Auslander בניו יורק, העריך שבקשת פייסבוק להכרעה מיידית בתיק לא תאושר משום שבתי משפט נוטים לגלות נדיבות בהקשר זה. "אם NSO תופיע בזמן סביר ותבקש למשוך את הבקשה של פייסבוק, יש סיכוי גדול שבית המשפט יענה לה", הוא אמר לרויטרס. ווטניק ציין עם זאת שמדובר במצב יוצא דופן שבו NSO מגיבה בפומבי על התביעה ובמקביל אומרת שלא הוגש לה: "מעולם לא ראיתי את זה קודם לכן. זה תמרון מאוד מסוכן כי הוא פוגע ביכולת לבטל את הבקשה".

מפייסבוק נמסר לכלכליסט: "NSO ביצעה מתקפות סייבר נגד ווטסאפ ומשתמשיה, כולל פעילי זכויות אדם, עיתונאים ודיפלומטים, תוך הפרה של החוק בארה"ב. NSO בחרה שלא להופיע או להגן על מעשיה בפני בית המשפט. התפוצה המסוכנת של כלי פרצה שנמכרים ומופעלים על ידי NSO מהווה איום ברור לבטיחות המשתמשים בכל מקום ונמשיך לדרוש אחריות מהירה מבתי המשפט בארה"ב".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות