אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
במקום איל ינון: שגית אפיק תשמש כממלאת מקום ליועמ"ש הכנסת צילום: אלכס קולומויסקי

במקום איל ינון: שגית אפיק תשמש כממלאת מקום ליועמ"ש הכנסת

אפיק, ששימשה כיועצת המשפטית של ועדת הכספים, תחליף את ינון שפורש לאחר עשור בתפקיד; לאחרונה התנגד יו"ר סיעת הליכוד, מיקי זוהר, להארכת כהונתו של ינון בשלושה חודשים בשל החלטתו להקים ועדת כנסת לדון בבקשות החסינות של נתניהו וחיים כץ

05.03.2020, 19:37 | צבי זרחיה

יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין החליט היום (ה') למנות את היועצת המשפטית של ועדת הכספים, עו"ד שגית אפיק, לתפקיד ממלאת מקום יועמ"ש הכנסת. אפיק תיכנס לתפקידה עם סיום כהונתו בת עשר השנים של עו"ד איל ינון, ב-1 באפריל. אפיק תשמש כממלאת מקום במשך כמה חודשים עד להקמת ועדת איתור שתמליץ ליו"ר הכנסת על מועמד קבוע.

קראו עוד בכלכליסט

אדלשטיין ביקש באחרונה מיו"ר ועדת הכנסת ח"כ אבי ניסנקורן (כחול לבן) להאריך בשלושה חודשים את כהונתו של ינון אבל המהלך נתקל בהתנגדות יו"ר סיעת הליכוד, ח"כ מיקי זוהר.

ההתנגדות בליכוד להארכת כהונתו של ינון נובעת מההחלטה שקיבל לפני כחודשיים לפיה ניתן להקים ועדת כנסת שתדון בבקשותיהם לחסינות של רה"מ בנימין נתניהו וח"כ חיים כץ מהליכוד. ח"כ זוהר האשים את ינון בניגוד עניינים לנוכח העובדה שבת זוגו עו"ד עמית מררי, המשנה ליועץ המשפטי לממשלה, היתה מעורבת בעבר בדיונים בתיקי נתניהו. זוהר והליכוד עתרו לבג"ץ נגד פירסום חוות הדעת של ינון אך העתירה נדחתה. משהוקמה ועדת הכנסת ונתניהו נוכח שאין לו בה רוב בעד חסינות, הוא ויתר עליה ובכך נסללה הגשת כתב אישום כנגדו.

לפני שנה וחצי חוקקה הכנסת חוק בעקבות יוזמתו של זוהר להגדלת הפנסיה של ינון ב-9,000 שקל לחודש ל-47 אלף שקל ברוטו. ינון אגב הודיע אז שהוא מוותר על התוספת.

שגית אפיק, צילום: טל אזולאי שגית אפיק | צילום: טל אזולאי שגית אפיק, צילום: טל אזולאי

אפיק משמשת ב- 15 השנים האחרונות כיועצת המשפטית של ועדת הכספים. בתפקידה זה מילאה, בין היתר, תפקיד מרכזי בשימור מעמדה של הכנסת ונבחריה מול בכירי האוצר ואנשי אגף התקציבים בכל דיוני התקציב וחוק ההסדרים.

אייל ינון אייל ינון אייל ינון

אפיק סיימה לימודי משפטים באוניברסיטה העברית בשנת 1997. בשנת 2001 סיימה בהצטיינות לימודי תואר שני באוניברסיטה זו.

היא החלה את עבודתה המקצועית בשנת 1999, כעוזרת למשנה ליועץ המשפטי לממשלה (ייעוץ וחקיקה אזרחי). משנת 2001 ועד היום היא עובדת בייעוץ המשפטי של ועדת הכספים. במסגרת עבודתה, טיפלה עו"ד אפיק ב-18 חוקי תקציב והסדרים.

אדלשטיין מסר כי "עו"ד שגית אפיק מועמדת ראויה ובעלת ניסיון עשיר בתחום הפרלמנטרי. היא הוכיחה לאורך השנים אומץ ונחישות לצד אורך רוח והקשבה בביסוס עוצמתה של הכנסת כמפקחת על רשויות השלטון האחרות. בהתנהלות בין רשויות השלטון השונות הכנסת זקוקה לדמות חזקה שתשמור על כוחם של חברי הכנסת. אני בטוח שהיא תעשה זאת בהצלחה יתרה בדיוק כפי שהתנהלה עד כה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות