אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לונדון: HSBC שלח הביתה 100 עובדים - לאחר שאחד מהם נדבק בקורונה צילום: בלומברג

נגיף הקורונה

לונדון: HSBC שלח הביתה 100 עובדים - לאחר שאחד מהם נדבק בקורונה

במקביל, גם בנק יוניקרדיט האיטלקי שלח הביתה עובדים שנדבקו בנגיף. בנקים גדולים בארה"ב ובאירופה נערכים לאתרי עבודה חלופיים מחוץ לערים הגדולות

06.03.2020, 19:36 | שירות כלכליסט

בנק HSBC בלונדון שלח הביתה יותר ממאה עובדים, לאחר שעובד נמצא חיובי בבדיקה שעבר לזיהוי נגיף הקורונה. זהו המקרה הידוע הראשון בחברה גדולה במרכז הפיננסי הראשי של אירופה. בנוסף אמר המנכ"ל הזמני, נואל קווין, בתזכיר פנימי שהגיע לידי רויטרס כי לבנק יש גם עובד בסין שנדבק בנגיף, ונמצא במצב יציב.

"התבשרנו שאחד העובדים שלנו במשרדינו בכיכר קנדה 8 אובחן כנשא COVID-19. עמיתנו זה נמצא תחת פיקוח רפואי ובבידוד עצמי", אמרה הדוברת, והוסיפה: "נאמר לכל הצוות שתפקידו מאפשר עבודה מרחוק כי הם יכולים לעבוד מהבית אם הם מעדיפים".

קראו עוד בכלכליסט

המשרד הלונדוני של HSBC נמצא בקנרי וורף (Canary Wharf), מחוז פיננסי מרכזי שבו פועלים בנקים להשקעות רבים, כמו סיטי, ג'יי.פי. מורגן, מורגן סטנלי, וברקליס. לפי ההודעה, מטה HSBC נותר פתוח. בנפרד, כאמצעי זהירות שלח הבנק ביום רביעי 20 עובדים מאגף הבנקאות והשווקים העולמי הביתה, מכיוון שאדם אחד בא במגע עם אדם נגוע, אמרה דוברת HSBC, והוסיפה כי 20 העובדים חזרו מאז לעבודה. מקרי ההידבקות בנגיף בבנק בסין ובלונדון אינם קשורים, אמר קווין בתזכיר. ביום שישי, דוברת בהונג קונג אמרה כי עובדת הבנק בסין נמצאה בעבר בהסגר עצמי, ולא הייתה לה שום אינטראקציה עם עובדים אחרים מאז סוף ינואר.

בנקים ברחבי העולם מכינים משרדים מחוץ לערים ומבודדים צוותים מסוימים על מנת להבטיח שפעולות המסחר יימשכו גם אם הנגיף יתפשט למרכזים פיננסיים נוספים. בנק יוניקרדיט (UniCredit) של איטליה שלח גם הוא הביתה כמה עובדים לאחר גילוי שני נדבקים חדשים בקרב עובדיו, אחד מהם בגרמניה ואחד באיטליה.

לפי תזכיר שנשלח אתמול (ה') מג'יי.פי.מורגן (JPMorgan), הבנק מעביר סוחרים בניו יורק ובלונדון למספר מוקדים. הבנק האמריקאי מנהל אתר בריטי להתאוששות מאסון בבסינגסטוק, דרומית-מערבית ללונדון, עם מבנה אלטרנטיבי בסמוך לגשר בלקפריירס במרכז הבירה."הבנק עבר רשמית מבחינה לביצוע", אמר גורם המעורה בנושא והוסיף כי גל המהלכים הגדול ביותר יתרחש ב-9 במרץ. בנק ההשקעות גולדמן זאקס (Goldman Sachs) בחן אתר גיבוי בקרוידון בדרום לונדון, בעוד שלחברת השירותים הפיננסיים ברקליס (Barclays) יש משרד בצפון מערב נורת'ולט, שבו החברה מתכננת להשתמש כגיבוי.

האפשרות שהנגיף יתפשט בענף הפיננסים מדאיג את הרגולטורים, שחוששים כי היעדר אנשי צוות מרכזיים עלול לגרום לבעיות נזילות בשווקים אם חברות לא יוכלו לנהל פעולות מסחר באופן רגיל. הבנק המרכזי האירופי ביקש מהבנקים בגוש היורו לבדוק בדחיפות את אפשרות העבודה מרחוק או הסדרים גמישים אחרים לאנשי צוות חשובים, כך נכתב במכתב מיום שלישי שהגיע לידי רויטרס.

כמו כן, הרגולטורים הפיננסיים בגרמניה ובבריטניה אמרו כי הם בוחנים עד כמה בנקים ומוסדות אחרים מוכנים להתפתחויות הקשורות בנגיף. בספרד, נמסר מ-BBVA, אתמול (ה') כי הבנק העביר קרוב ל-100 עובדים ממרכז הפעילות שלו במדריד אל מחוץ לעיר, כאמצעי שעת חירום נגד הפרעה אפשרית לפעילות בעקבות ההתפרצות.

סוכנות תמחור הסחורות S&P Global Platts אמרה ל-1,200 עובדים במשרד שלה בקנרי וורף לעבוד מהבית לאחר שאורח אובחן כנשא של הנגיף

בנק HSBC בלונדון, צילום: בלומברג בנק HSBC בלונדון | צילום: בלומברג בנק HSBC בלונדון, צילום: בלומברג

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות