אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הבנקים דרשו ותשובה הגדיל את הבטחונות לחובות האישיים שלו צילום: עמית שעל

בלעדי לכלכליסט

הבנקים דרשו ותשובה הגדיל את הבטחונות לחובות האישיים שלו

בשבועות האחרונים דרשו בנק הפועלים, בנק דיסקונט ומזרחי טפחות מיצחק תשובה להגדיל את הביטחונות לחובותיו האישיים הנאמדים ב-1-1.5 מיליארד שקל. תשובה, הנחשב ללווה הבודד הגדול ביותר במערכת הבנקאית, הסכים וצפוי לחתום על תנאי החוב החדשים. בין היתר, יצטרך להגדיל את הביטחונות וכנראה לפרוע במזומן חלק מהחוב

08.03.2020, 07:07 | גולן חזני

הצרות של יצחק תשובה לא מסתיימות מול מחזיקי איגרות החוב של קבוצת דלק. ל"כלכליסט" נודע כי הבנקים הנושים של תשובה דרשו ממנו בשבועות האחרונים, עוד לפני ההתפרצות החריפה של משבר הקורונה, להגדיל את הביטחונות לחובותיו האישיים.

קראו עוד בכלכליסט

תשובה שיתף פעולה והחתימה על תנאי החוב החדשים צפויה השבוע מול כל בנק בנפרד, ותכלול הגדלת הביטחונות וכנראה גם פירעון במזומן של חלק מסוים מהחוב. החוב האישי של תשובה מוערך ב־1-1.5 מיליארד שקל ומחולק בין בנק הפועלים, הנושא בעיקר החוב, לבין בנק דיסקונט ובנק מזרחי־טפחות. תשובה נחשב ללווה הבודד הגדול ביותר במערכת הבנקאית.

יצחק תשובה, צילום: עמית שעל יצחק תשובה | צילום: עמית שעל יצחק תשובה, צילום: עמית שעל

שווי מניות דלק בידי תשובה הוא כ־2 מיליארד שקל, אולם בעקבות הצניחה במחיר הנפט ביום שישי שוויין צפוי לרדת גם היום.

 

חלק מהמניות משועבדות לטובת ההלוואות מהבנקים הישראליים שמחזיקים בשיעבודים על נכסים נוספים. במערכת הבנקאית ציינו כי אינם מתייחסים ללקוחות ספיציפיים ואילו בקבוצת תשובה הכחישו את הידיעה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות