אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הציבור בורח, המוסדיים בהמתנה: פדיונות של כמעט 2 מיליארד שקל בקרנות הנאמנות

הציבור בורח, המוסדיים בהמתנה: פדיונות של כמעט 2 מיליארד שקל בקרנות הנאמנות

הצפת נושא התפשטות הקורונה בראש סדר היום הגדילה את רף הפאניקה בציבור, שמזרים פקודות מכירה; הציבור, ברובו מחזיק בקרנות שמשלבות אג"ח ומניות ביחס של 80% ו-20% בהתאמה - זו הסיבה לירידות החדות גם במדדי האג"ח הקונצרניות; בחיבור שני ימי המסחר האחרונים - פדיונות של 3.5 מיליארד שקל; המוסדיים בעמדת המתנה כדי להתחיל ולקנות מניות ואג"ח שתמחורן כבר עשוי להשתלם להן

08.03.2020, 12:34 | רחלי בינדמן
הציבור הרחב הוא שמניע היום (א') את הנפילות החדות בבורסת ת"א: ציבור המשקיעים מזרים ליועצים בבנקים פקודות מכירה של קרנות הנאמנות שאותן רכש בחלקן רק בתחילת השנה הנוכחית, לאחר שהתבשם מהעליות החדות של 2019. לפי הערכות, הפדיונות היום מתקרבים ל-2 מיליארד שקלים ומצטרפים לפדיונות של 1.5 מיליארד שקל ביום חמישי האחרון.

קראו עוד בכלכליסט

השחקנים המתוחכמים, בדגש על הגופים המוסדיים, עדיין נמצאים בעמדת המתנה לנצל את הפאניקה הזו כדי להתחיל ולקנות מניות ואג"ח שתמחורן כבר עשוי להשתלם להן.

ירידות שערים בת"א ירידות שערים בת"א ירידות שערים בת"א

הציבור דווקא גילה סבלנות בשבועות האחרונים תוך שהוא נאחז בהמלצות של סוכני ביטוח ויועצים בבנקים לא למהר ולמכור, אך נראה שריבוי ההודעות השליליות שזורם הן מהארץ והן מחו"ל הגדילו את רף הפאניקה. זו הסיבה שנראות ירידות חדות מאד גם במדדי האג"ח הקונצרניות, שלא מביישות ירידות במחירי מניות.

הסיבה לכך טמונה בכך שרוב הציבור הישראלי מחזיק בקרנות מעורבות שמשלבות אג"ח ומניות ביחס של 80% לאג"ח ו-20% למניות וכאשר הקרנות הללו נמכרות, המנהלים שלהן צריכים למכור גם את האג"ח.

הפאניקה, אם כן, היא שמכתיבה את הירידות היום בשווקים, אם כי זו עשויה להימשך ככל שיעמיקו הדיווחים השליליים על התפשטות הנגיף בארץ ובעולם.

הבעיה, כרגיל, היא שהציבור שבורח, ספק אם יחזור חזרה בשוך הסערה והוא עלול לקבע את ההפסדים שנגרמו לו.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות