אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לראשונה: מניות ארמקו נפלו אל מתחת למחיר ההנפקה שלהן צילום: רויטרס

לראשונה: מניות ארמקו נפלו אל מתחת למחיר ההנפקה שלהן

מניות ענקית הנפט הסעודית רשמו ירידות של 9% לרמה של 29.9 ריאל - או 7.96 דולר - הירידה היומית החדה ביותר שלהן עד היום, לאחר שההסכם של אופ"ק עם רוסיה, להגבלת מלאי הנפט, קרס ביום שישי

08.03.2020, 13:18 | שירות כלכליסט

מניות חברת הנפט ארמקו שבבעלות סעודיה נפלו אל מתחת למחיר ההנפקה שלהן היום (א') - בפעם הראשונה מאז החלו להסחר בדצמבר, וזאת לאחר שההסכם של אופ"ק עם רוסיה להגבלת מלאי הנפט קרס ביום שישי. מניות ארמקו רשמו ירידות של 9% לרמה של 29.9 ריאל (7.96 דולר), הירידה היומית החדה ביותר שלהן עד היום, ומתחת למחיר ההנפקה שלהן שעמד על 32 ריאל.

קראו עוד בכלכליסט

 , צילום: רויטרס צילום: רויטרס  , צילום: רויטרס

ההנפקה של ארמקו בדצמבר נתנה לה תג מחיר של 1.7 טריליון דולר, מה שהפך אותה לחברה היקרה ביותר בעולם. מניות החברה הגיעו לשיא של 38.7 ריאל ביום המסחר השני שלהן, אך לא עברו אותו מאז. המניות ירדו ביותר מ-11% מאז תחילת השנה, על רקע החששות שהתפרצות נגיף הקורונה תוריד את הביקוש מסין ותפגע בכלכלה העולמית.

מחירי הנפט ירדו גם לאחר שביום שישי הסכם בן שלוש שנים בין אופ"ק ורוסיה, שמטרתו הייתה תמיכה בשוק הנפט, קרס - לאחר שמוסקבה סירבה לתמוך בקיצוצי תפוקה נוספים.

אופ"ק הגיבה לכך, מצידה, בהסרת כל המגבלות על הייצור במדינות החברות בה. "ארמקו נמצאת תחת לחץ עקב כישלון ההסכם", אמרה מארי סאלם, בכירה בחברת Daman Securities. שווקים נוספים במפרץ עברו גם כן לאזור האדום בעקבות הדברים. מדד המניות של אבו דאבי, ADI, ירד ב-5.8%, ומדד DFMGI של דובאי ירד ב-7.4%. "אנו מצפים לראות את סעודיה, איחוד האמירויות ויצרניות נפט גדולות נוספות החברות באופ"ק מגדילות את התפוקה בהמשך 2020, בעודן חוזרות לאסטרטגיית נתח שוק על חשבון אסטרטגיית יעדי מחיר" אמר אדווארד בל, אנליסט סחורות ב-Emirates NBD.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות