אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
באיגוד לשכות המסחר דורשים הכנת נוסחת פיצוי: "האוצר טרם הפנים את חומרת הבעיה" צילום: איציק ביניונסקי

נגיף הקורונה

באיגוד לשכות המסחר דורשים הכנת נוסחת פיצוי: "האוצר טרם הפנים את חומרת הבעיה"

לאחר פגישה שערכו היבואנים והתעשיינים עם שר הכלכלה אלי כהן, על מצב ענף הקמעונאות, הבהיר נשיא האיגוד אוריאל לין: "על משרד האוצר להכין כבר היום את נוסחת הפיצוי ההולמת"; לדבריו, מדובר בירידה של 30% במחזור המכירות

09.03.2020, 09:15 | אורנה יפת

"משרד האוצר טרם הפנים את חומרת הבעיה והוא הולך בקו שיכול לגרום נזק חמור למשק", אמר אתמול נשיא איגוד לשכות המסחר אוריאל לין לאחר פגישה שערכו היבואנים והתעשיינים עם שר הכלכלה אלי כהן על מצב ענף הקמעונאות על רקע החשש מנגיף הקורונה.

קראו עוד בכלכליסט

לין אמר לכהן כי במגזר הקמעונאי (להוציא רשתות המזון) מדווחים על ירידה של כ־30% במחזור המכירות. לדבריו, "על משרד האוצר להכין כבר היום את נוסחת הפיצוי ההולמת ולקבוע, בדומה לאיטליה, שכל עסק שהמחזור שלו ירד ביותר מ־25% בשני חודשי הפעילות האחרונים יזכה לפיצוי מיידי על הירידה במחזור וברווחים".

באיגוד לשכות המסחר צפויים לקיים היום דיון חירום בהשתתפות קמעונאים ויבואנים, ובהם נציגי קסטרו, המשביר לצרכן, רמי לוי ואלקטרה מוצרי צריכה. 

"שר הכלכלה רוצה לעזור, אבל לא כל הסמכויות בידיו", מסר לין ל"כלכליסט". "צריך למצוא פתרונות ליבוא. לרשתות האופנה וההנעלה יש סחורה לחודשיים־שלושה אבל המלאי ייגמר. צריך כבר עתה להיערך לדחיית תשלומי מסים, הדבר שפוגע הכי קשה בעסק זה הירידה בתזרים המזומנים. האוצר לא מכין את נוסחת הפיצוי ההולם עכשיו, אלא אומר, 'בואו נחכה ונראה מה יהיה'".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות