אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
היועמ"ש ומ"מ המפכ"ל: נפעל נגד גילויי ההסתה ברשתות החברתיות צילום: יאיר שגיא, משטרת ישראל

היועמ"ש ומ"מ המפכ"ל: נפעל נגד גילויי ההסתה ברשתות החברתיות

אביחי מנדלבליט ומוטי כהן הודיעו הערב שהמשטרה תפעל נגד גילויי ההסתה ברשתות החברתיות שהתגברו מאוד מאז פרסום תוצאות הבחירות

08.03.2020, 20:48 | עמיר קורץ

קראו עוד בכלכליסט

היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט ומ"מ מפכ"ל המשטרה ניצב מוטי כהן הודיעו הערב (א') כי המשטרה תפעל נגד גילויי ההסתה ברשתות החברתיות שהתגברו מאוד מאז פרסום תוצאות הבחירות.

.

השניים הוציאו הערב הודעה משותפת לפיה הם שוחחו היום אודות הפרסומים השונים המופצים בימים האחרונים, בין היתר, ברשתות החברתיות, שמכילים תכנים וביטויים העשויים לעלות כדי עבירות פליליות שונות, לרבות איומים בפגיעה פיזית והסתה לפגיעה פיזית ואף לרצח.

על פי הודעתם, "היועץ המשפטי לממשלה ומ״מ המפכ״ל מתייחסים בחומרה רבה לכל פרסום שכולל איומים או הסתה לאלימות והם מחויבים לפעול בשיתוף פעולה בין גופי אכיפת החוק כדי להביא לטיפול מהיר, אפקטיבי ונחוש בביטויים המעלים חשד לעבירה פלילית של איומים או הסתה לאלימות.

מימין: מנדלבליט וכהן, צילום: יאיר שגיא, משטרת ישראל מימין: מנדלבליט וכהן | צילום: יאיר שגיא, משטרת ישראל מימין: מנדלבליט וכהן, צילום: יאיר שגיא, משטרת ישראל

"יובהר כי מדיניות האכיפה ביחס לעבירות הנושקות לחופש הביטוי היא מטבעה מדיניות מצמצמת, וברור כי לא כל התבטאות קשה או מקוממת מגבשת בהכרח עבירה פלילית. עם זאת, ברור כי לא תהיה כל סובלנות כלפי כל התבטאות שכוללת איומים או הסתה לאלימות או לפגיעה פיזית. בהתאם למדיניות אכיפת החוק החלה על מקרים חמורים מעין אלו, הם ייבדקו ויטופלו לגופם ביסודיות ובמקצועיות".

ניצב מוטי כהן הוסיף כי ״משטרת ישראל תפעל בנחישות ובהתאם להוראת החוק משיקולים מקצועיים וענייניים גרידא זאת לאחר בחינה מדוקדקת של נסיבות כל מקרה מבלי לפגוע בחופש הביטוי. אני קורא לכלל הציבור, לנהוג באיפוק ובאחריות, במסגרת החוק ולא להיגרר להסתה, האשמות והשמצות״.

כפי הנראה, במשטרה צפויים לבחון את הפוסטים השונים שפורסמו ומפורסמים ברשתות החברתיות, דוגמת הפוסט עם תמונות הכאפיות של פוליטיקאים שפורסמו ברשת וקריאות שונות לרצח פוליטיקאים שפורסמו, ובמידה ויגיעו למסקנה כי הפרסומים מהווים הסתה, יפתחו בחקירה, וזאת בהתאם להנחיות שיתקבלו מהפרקליטות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות