אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הקורונה מתחילה להפחית את הצפיפות באוטובוסים וברכבת צילום: דוברות רכבת ישראל

בלעדי

הקורונה מתחילה להפחית את הצפיפות באוטובוסים וברכבת

ירידה של 7% במספר הנוסעים ברכבת ישראל, וירידה קלה במספר הנסיעות באגד בשעות אחר הצהריים ובערב. אגד: בניגוד לשנים קודמות, הפעם פורים כבר לא יהווה שיא בנסיעות באוטובוסים

09.03.2020, 08:09 | אודי עציון

בזמן שמשרד ראש הממשלה בוחן צעדים לצמצום מספר הנוסעים באוטובוסים וברכבות כחלק מהצעדים הננקטים להאטת קצב התפשטות נגיף הקורונה, הנוסעים מתחילים בעצמם להתרחק מהתחבורה הציבורית, שפחות עמוסה בימים האחרונים מהרגיל.

קראו עוד בכלכליסט

ברכבת ישראל נרשמה בימים האחרונים ירידה של כ-7% במספר הנוסעים היומי הממוצע, שמשמעותה הפחתה של 10-15 אלף נסיעות יומיות.

באגד מדווחים על ירידה קלה, שמורגשת בשעות אחר הצהריים והערב. "אין ממש שינוי בשעות השיא, נראה שאנשים ממשיכים לעשות את דרכם לעבודה וללימודים כמעט ללא שינוי. אבל בשעות של נסיעות פנאי, לקניות ולבילויים כבר מרגישים ירידה קלה במספר הנוסעים", אומר רון רטנר, דובר אגד.

לדבריו, "התחושה היא שמי שחייב - נוסע, ומי שלא - חושב פעמיים. ימי פורים הם בדרך כלל ימי שיא בנסיעה באוטובוסים, אנחנו מעריכים שהשנה זה ייראה אחרת, עם פחות נסיעות למסיבות ואירועים, שחלקם בכלל בוטלו לרגל המצב".

אוטובוס של אגד (ארכיון), צילום: נמרוד גליקמן אוטובוס של אגד (ארכיון) | צילום: נמרוד גליקמן אוטובוס של אגד (ארכיון), צילום: נמרוד גליקמן

אבי פרידמן, יו"ר אגד, הודיע אתמול במכתב לעובדים כי החברה תתחיל להפעיל מחרתיים (רביעי) מוקד מיוחד לפניותיהם בנושא הקורונה.

בדן באר שבע ודן בדרום החלו לחטא אוטובוסים ואת חדרי הנהגים. בדרום עדיין לא מזהים ירידה במספר הנסיעות הרגילות, אך מדווחים על ביטול הזמנות לנסיעות מיוחדות - טיולים ופעילויות חוץ בית ספריות ממשרד החינוך. גם ברכבת הקלה בירושלים לא זוהה בינתיים שינוי במספר הנוסעים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות