אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
איילה פארמה כיווצה את הגיוס המבוקש בדרך לנאסד"ק צילום: מיקי נועם-אלון

איילה פארמה כיווצה את הגיוס המבוקש בדרך לנאסד"ק

החברה המפתחת טיפול לסרטן חותרת לגיוס של 50 מיליון דולר, שהכוונה לבצעו נחשפה בכלכליסט. במקור ביקשה לגייס סכום כפול, אך שינתה תוכניות בצל משבר הקורונה והקיפאון הצפוי בהנפקות. שווי החברה צפוי לעמוד על 250 מיליון דולר

09.03.2020, 08:02 | גולן חזני

חברת הביומד איילה פארמה הגישה תשקיף לקראת הנפקה בנאסד"ק. החברה מכוונת לגיוס של 50 מיליון דולר, ואת הכוונה לבצעו חשף "כלכליסט" לראשונה לפני חודשיים. 

קראו עוד בכלכליסט

שווי החברה, שמפתחת תרופות לטיפול בסרטן, לא צוין במסמכי ההנפקה, אך צפוי לעמוד על 250 מיליון דולר. הבנקים החתמים יהיו סיטיגרופ, ג'פריס, אופנהיימר וריימונד ג'יימס.

בצל משבר הקורונה, הנפילות בבורסות בעולם וההערכות כי שוק ההנפקות הראשוניות בנאסד"ק ייכנס לקיפאון, הרי שהעיתוי שבחרו באיילה לא הכי מוצלח. התוכנית המקורית היתה לגייס סכום כפול, אולם נראה שהירידות הביאו אותה לדווח על סכום נמוך בהרבה, כבסיס שיוכל לגדול במהלך הגיוס.

בחודש האחרון, לפני פרוץ המשבר, הונפקו בוול סטריט חמש חברות ביומד. אלה יכולות לטעת תקווה מסוימת באיילה פארמה, שבראשה עומד היו"ר דיוויד סידרנסקי.

רוני ממלוק מנכ"לית איילה פארמה , צילום: מיקי נועם אלון רוני ממלוק מנכ"לית איילה פארמה | צילום: מיקי נועם אלון רוני ממלוק מנכ"לית איילה פארמה , צילום: מיקי נועם אלון

גיוסים של 70 מיליון דולר ושת"פ עם נוברטיס

איילה פארמה, שבניהול רוני ממלוק, הוקמה על ידי קרן IBF  - Israel Biotech Fund, שמחזיקה ב־35% ממניותיה, קרן aMoon של מריוס נכט, שמחזיקה ב־25%, והראל ביטוח שבשליטת יאיר המבורגר, שמחזיקה בכ־18%.

עד כה גייסה החברה כ־70 מיליון דולר. באפריל 2018 ביצעה גיוס ראשון של 17 מיליון דולר. ענקית התרופות נוברטיס הובילה את סיבוב הגיוס האחרון של החברה, שעליו הודיעה במאי האחרון, ובו גייסה 30 מיליון דולר. כיום נוברטיס היא בעלת מניות מהותית באיילה פארמה. בסבב האחרון השתתפה גם קרן ההון סיכון היפנית־ישראלית SBI.

במסגרת הגיוס שנערך במאי חתמה איילה פארמה על הסכם שיתוף פעולה עם נוברטיס. לפיו, החברות יפעלו יחד לפיתוח ולמסחור התרופה AL102 של איילה פארמה לטיפול במיאלומה נפוצה - סרטן דם במח העצם. במסגרת החתימה עליו השקיעה נוברטיס 10 מיליון דולר באיילה פארמה, והתחייבה לתשלום תמלוגים מהמכירות בהתאם לאבני דרך.הקשר עם נוברטיס נולד כששתי החברות החלו בפיתוח משותף של המוצר לטיפול בחולים עם מוטציית Noch במלנומה נפוצה (סרטן העור).

המוצר המוביל: תרופה לסרטן נדיר בבלוטות הרוק

המוצר המוביל של איילה פארמה, AL101, סיים שני שלבים של מחקרים פרה־קליניים, והחברה מקיימת עבורו שני מחקרים קליניים בחולי סרטן. המוצר מיועד לטיפול בסרטן מסוג ACC, המופיע לרוב בבלוטות הרוק. זהו סרטן נדיר המאובחן בכ־1,300 חולים בשנה. אליהם מתווספים כעשרת אלפים חולים שכבר אובחנו בארה"ב.

בספטמבר האחרון פרסמה איילה תוצאות ניסוי ראשון שערכה בסרטן ACC, שנועד לבחון את הבטיחות בקרב חולים. החברה ציינה כי תופעות הלוואי שכללו בחילות, שלשולים ושיעול היו פחות חמורות מאלה שנלוות לטיפול המסורתי הנוכחי.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות