אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אמות פירסמה דוחות ותחזית אופטימית: "מאמינים שהשפעת הקורונה תהיה מוגבלת" צילום: אוראל כהן

אמות פירסמה דוחות ותחזית אופטימית: "מאמינים שהשפעת הקורונה תהיה מוגבלת"

חברת הנדל"ן הציגה ב-2019 עלייה של 7.2% בהכנסות המתואמות מדמי שכירות שצמחו ל-728 מיליון שקל; בחברה ציינו שמוסדות כלכליים בינלאומיים מאמינים שהתפשטות הנגיף תיעצר בחודשים הקרובים, וצפוי פיצוי במחצית השנייה של 2020

09.03.2020, 11:12 | יניב רחימי

חברת הנדל"ן המניב אמות השקעות מסכמת שנה מוצלחת. החברה שבשליטת אלוני חץ ובניהול אבי מוסלר פירסמה הבוקר (ב') את דוחותיה הכספיים ל-2019 והציגה עלייה של 9% ב-FFO (נתון בדוחות חברות נדל"ן שמקביל לרווח נקי מתואם) שעמד על 520 מיליון שקל וצמיחה של 7.2% ב-NOI (הכנסות מתואמות מדמי שכירות) שהסתכם ב-728 מיליון שקל.

קראו עוד בכלכליסט

עיקר הצמיחה ב-NOI הגיע הודות לרכישת נכסים חדשים, ואילו ה-NOI מנכסים קיימים (שהיו ברשותה הן בתקופה המדווחת והן בשנה הקודמת המשמשת להשוואה) עלה בשיעור צנוע יותר של 1.5%.

הרווח הנקי של אמות ב-2019 חצה את רף המיליארד שקל והסתכם ב-1.07 מיליון שקל, זינוק של 89% בהשוואה לרווח נקי של 567 מיליון שקל אשתקד. עיקר העלייה ברווח מיוחסת לעליה בשווי ההוגן של הנדל"ן להשקעה שנבעה מירידה בשיעורי ההיוון.

אבי מוסלר, מנכ"ל אמות, צילום: עמית שעל אבי מוסלר, מנכ"ל אמות | צילום: עמית שעל אבי מוסלר, מנכ"ל אמות, צילום: עמית שעל

במבט קדימה, אמות סיפקה תחזית חיובית ל-2020, אולם החברה הדגישה כי "התחזית אינה מתייחסת להשלכות אפשרויות של נגיף הקורונה על הפעילות העסקית של הקבוצה". אחת מהנחות העבודה עליה מבוססת התחזית היא שלא יחולו שינויים מהותיים בסביבה העסקית בה פועלת הקבוצה בארץ.

לפי התחזית של אמות, ב-2020 ה-NOI של החברה צפוי לנוע בטווח של 805-790 מיליון שקל, עלייה של 9.5% בהשוואה ל-NOI שנרשם בשנה שחלפה. ה-FFO הריאלי צפוי לצמוח ב-12% ולעמוד בטווח של 590-575 מיליון שקל. 

 

לנוכח התוצאות העסקיות של אמות והתחזית של החברה לשיפור בביצועים ב-2020, בכוונת החברה לחלק ב-2020 דיבידנד שנתי מינימלי של 98 אגורות למניה (373 מיליון שקל) שישולם בארבעה תשלומים רבעוניים.

בנוסף לכך, הדירקטוריון של אמות החליט על חלוקת דיבידנד נוסף בגין 2019 בסך של 31 אגורות (118 מיליון שקל) שיחולק בחודש מרץ. שער מניית אמות לפני פתיחת המסחר הבוקר עמד על 23.65 שקל. כך שאם מדיניות חלוקת הדיבידנד של אמות אכן תיושם, חלוקת הדיבידנד הרגיל והמיוחד מגלמת תשואת דיבידנד של 5.5%.

השפעת הקורונה

הדוח הכספי של אמות לשנת 2019 כולל התייחסות להשלכות נגיף הקורונה על הפעילות העסקית של הקבוצה. באמות ציינו שתרחיש הבסיס המנחה את ההערכות של מרבית המוסדות הכלכליים הבינלאומיים הוא שהתפשטות הנגיף תיעצר בחודשים הקרובים, והפגיעה בכלכלה הסינית תבוא לידי ביטוי בעיקר במחצית הראשונה של 2020.

לפיכך, על פי התרחיש הזה, באמות מציינים שצפוי פיצוי בקצב הצמיחה במחצית השנייה כך שההשפעה הכוללת על הכלכלה העולמית תהיה מוגבלת. באמות הביעו אמון ביכולת החברה להתמודד עם המשבר, אך לא התעלמו מתרחישים אחרים, וציינו כי "התחזיות יהיו פחות אופטימיות אם ההתפשטות תמשיך בקצב גבוה ותפריע לפעילות הכלכלית בסין ו/או בעולם לתקופה מתמשכת של מספר חודשים".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות