אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

המפולת בקבוצת דלק: יצחק תשובה מופסד על הנייר 1.1 מיליארד שקל

הקריסה במחירי הנפט בעולם הפילה את מניית קבוצת דלק ב-30% ביום ראשון ובשיעור דומה בפתיחת המסחר היום - תשובה מחזיק ב-65% ממניות הקבוצה, שווי האחזקה נפל עד למיליארד שקל

09.03.2020, 11:20 | גולן חזני

יצחק תשובה הפסיד במהלך המסחר אתמול והבוקר, על הנייר, כ-1.1 מיליארד שקל - שווי אחזקותיו של תשובה (65%) במניית דלק עומד כרגע על כמיליארד שקל בלבד. 

קראו עוד בכלכליסט

הנסיגה החדה בשווי האחזקה נובעת כמובן מהקריסה במניית דלק, שצונחת ב-30% נוספים לשווי של כ-1.55 מיליארד שקל, לאחר קריסה של 31% במסחר אתמול. לפני תחילת המסחר אתמול עמד שווי דלק על 3.3 מיליארד שקל ושווי המניות של תשובה על 2.145 מיליארד שקל.

גם אגרות החוב של דלק ממשיכות לצנוח כשאג"ח ל"א, הסידרה הגדולה ביותר, יורדת ב-19% - התשואה בה מטפסת עד ל-35%. סידרה כ"ב הקצרה יורדת ב-17% ונסחרת בתשואה של 88%.

ברקע לנפילה במניית דלק, הצניחה של מחירי הנפט בעולם. ביום שישי נפל מחיר הנפט ב-10% לאחר שרוסיה סירבה להצעת אופ"ק לקיצוץ בתפוקה - עם פתיחת שבוע המסחר היום נרשמו במחירי הנפט נפילות בטווח של 20%-30%, לאחר שסעודיה החליטה להגיב לסירוב של מוסקבה בהעלאת תפוקת הייצור היומית, ובפתיחה בלתי רשמית של מחירים.  

יצחק תשובה , צילום: עמית שעל יצחק תשובה | צילום: עמית שעל יצחק תשובה , צילום: עמית שעל

דלק חשופה מאד לתנועות החדות במחירי הנפט, בשל האחזקה שלה באיתקה, שרכזה לאחרונה את נכסי שברון בים הצפוני. ההתרחבות של קבוצת דלק בעולם הקפיצה את מינוף החברה בעשרות אחוזים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות