אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רכישה חכמה של ביטוח רכב למשפחות עם יותר מרכב אחד צילום: pixabay

רכישה חכמה של ביטוח רכב למשפחות עם יותר מרכב אחד

אורח החיים הקדחתני, מרכזי התעסוקה המרוחקים לעתים מן הערים והפריפריה, והצורך לשלב בין קריירה למטלות היום יום - גורמים במקרים רבים למשפחות שלא להסתפק ברכב יחיד, ולהחזיק שני רכבים, לכל אחד מבני הזוג. לאחזקת שני רכבים ישנו מחיר כלכלי הבא לידי ביטוי בעלויות כפולות, הן באגרות רישוי הרכב והן בעלויות של הביטוח רכב

09.03.2020, 14:48 | בשיתוף אינשורנסר

רכישת ביטוח לרכב יכלול בתוכו שני מרכיבים:

 

ביטוח חובה - ביטוח רכב בסיסי המחויב בחוק על כל בעל רכב, המספק כיסוי מפני תביעות גוף לכל נפגעי תאונות הדרכים; זאת ללא שאלת אשמה או אחריות, לרבות בעל הרכב/הנהג, נוסעים נוספים ברכב, נפגעים ברכב אחר המעורב בתנועה והולכי רגל.

ביטוח משלים - צד ג' או ביטוח מקיף - הביטוחים הנוספים לרכב אינם בבחינת חובה חוקית, אך הם מספקים כיסויים חשובים שמרבית בעלי הרכבים בוחרים לרכוש, במטרה להימנע מנטילת סיכון מיותר. ביטוח צד ג' הוא הביטוח המוזל מבין השניים, והוא מספק ביטוח רכוש לכל נזק אשר נגרם לרכב אחר או לרכוש, באחריות הרכב המבוטח.

ללא כיסוי זה, במקרה של תאונה אשר התרחשה באשמתו, יהיה חשוף הנהג לתביעה אישית שערכה עשוי להגיע למאות אלפי שקלים, בהתאם לאופי הפגיעה ולערך הרכב שנפגע. הביטוח המקיף מספק את כל הכיסויים הקיימים בביטוח צד ג', ומרחיב עליהם גם כיסויים נוספים לרכב המבוטח עצמו, לפגיעה בתאונה, לירידת ערך, לפגיעה המביאה להורדת הרכב מהכביש ולגניבה של הרכב. הבחירה בסוג הביטוח מתבצעת לרוב על פי שווי הרכב.

ביטוח רכב , צילום: pixabay ביטוח רכב | צילום: pixabay ביטוח רכב , צילום: pixabay

עלויות הביטוח

עלויות ביטוח לרכב נגזרות משווי הרכב, מפרטי הנהג העיקרי והעבר הביטוחי שלו, מפרמטרים מפחיתי סיכון נוספים דוגמת גיל ומגדר, ובחלק מתוכניות הביטוח ניתן למצוא גם התייחסות לאופי השימוש ברכב והתאמה אישית.

רכישה חכמה של ביטוח אונליין באמצעות הקדמה הדיגיטלית המתאפשרת כיום, תסייע באמצעות הזנת נתונים פשוטה לערוך השוואה מקיפה בין תכניות הביטוח השונות, ורכישה מקוונת נוחה ומהירה.

רכישת ביטוח ליותר מרכב אחד במשפחה

בדומה לתחומי צרכנות אחרים, גם בתחום ביטוח הרכב השוואת מוצרים והגדלת כוח הקנייה יביאו להוזלה במחירים. איחוד ביטוחי החובה (אשר מטבעם מאפשרים פחות גמישות במחיר) עם הביטוח הנוסף (צד ג' או מקיף), יביא לרוב להנחה משמעותית במחיר הביטוח הכולל, ואיחוד הביטוחים המשפחתיים לכלל הרכבים במשפחה אל מול חברת ביטוח אחת, יביאו להנחה משמעותית נוספת.

ניתן לאחד ביטוחים גם במידה ומועד הרכישה/חידוש של הביטוח לרכבים השונים אינו זהה, באמצעות ביטול ביטוח קיים בחברה אחת והעברתו לחברה אחרת, תוך תשלום החלק היחסי בלבד עד תום מועד הביטוח. חשוב לדעת כי תוכניות הביטוח אינן מחייבות, וגם רכישה של ביטוח שנתי ניתן לשנות ולבטל, תוך קבלת זיכוי של החלק היחסי שנותר ותשלום רק על זמן הביטוח בפועל.

ברכישה של יותר מביטוח אחד למשפחה, אין חובה שכל הביטוחים יהיו רשומים על אותו שם. ניתן ליצור כוח קנייה משמעותי גם בין אחים, ואפילו באמצעות התאגדות של מספר חברים, הפונים ככוח קנייה אחיד אל חברות הביטוח, ומבקשים הצעת מחיר כוללת למספר רכבים. החברות הנאבקות על ליבו ועל כיסו של כל מבוטח, יעשו כל שביכולתן על מנת לזכות בכוח הקנייה המוצע ובמספר פוליסות ביטוח לרכב בו זמנית, מה שיביא בהכרח למחיר הנוח וההוגן ביותר שביכולתן להציע ללקוח.

ברכישה של ביטוח לרכב, מלבד העלות יש לתת את הדעת על סעיפי הפוליסה השונים, ההרחבות ונותני השירות - ביניהם שירותי גרירה, כיסוי משפטי, מוסכי הסדר, רכב חלופי וכיסויים נוספים העשויים להקל ולסייע באופן משמעותי במקרה של אירוע ביטוחי.

הכתבה באדיבות אתר אינשורנסר

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

זהו ערוץ פרסומי והידיעות הינן באחריות המפרסמים בלבד. לכלכליסט אין אחריות על תוכן הידיעות המפורסמות