אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
Arrive האמריקאית רכשה את sPARK הישראלית צילום: שגיא מקייטן

Arrive האמריקאית רכשה את sPARK הישראלית

ספארק פיתחה מנוע חיפוש חניה, שישולב בשירותי אמזון, משקיעה אטסרטגית ב–arrive. תשמש בסיס למעבדת תחבורה חכמה בתל–אביב

10.03.2020, 09:15 | אודי עציון
arrive האמריקאית רוכשת את sPARK הישראלית, שמתמחה בטכנולוגיות לאיתור חניה. סכום העסקה עומד על כמה מיליוני דולרים, והחברה הישראלית תשמש כבסיס למעבדת תחבורה חכמה, יחד עם CodiPark מתל־אביב שרכשה לפני שנתיים.

ספארק הוקמה ב־2013 בידי ערן בלטר וזהר באלי, לשעבר סמנכ"ל המכירות של בטר פלייס, במטרה לפתח טכנולוגיות שיקלו את חיפוש החניה ויאפשרו ניווט חכם אליה. בשנים האחרונות פועלת החברה באירופה, בעיקר בצרפת ובבלגיה. לפני כשלוש שנים חתמה החברה על שיתוף פעולה אסטרטגי עם אינפרה פארק, בעלת חברת החניונים הגדולה בעולם, שכלל השקעה והסכם מסחרי לחמש שנים. עובדי ספארק יצטרפו לצוות הקיים של arrive בתל־אביב ויחד יקימו את המרכז למחקר ופיתוח מוביליות בישראל, עבור למעלה מ־40 מיליון משתמשי השירותים של arrive ברחבי העולם.

מנכ"ל sPARK זהר באלי והצוות שלו, צילום: שגיא מקייטן מנכ"ל sPARK זהר באלי והצוות שלו | צילום: שגיא מקייטן מנכ"ל sPARK זהר באלי והצוות שלו, צילום: שגיא מקייטן

לספארק יש שני נכסים טכנולוגיים: הראשון - מנוע חיפוש חניה, שיודע לזהות מה מצב החניה סביב היעד, ברחובות ובחניונים הסמוכים, לזהות היכן פנוי ומה העלויות, ולספק לנהג את המלצתו. השני, מערכת ניווט ל"מייל האחרון" ליעד, שיכולה להוביל את הנהג לרחובות שבהם יש לו יותר סיכוי למצוא מקום חניה פנוי.

arrive, שהוקמה ב־2006, גייסה עד היום 61 מיליון דולר ומנוהלת בידי יונה שטרן, והיא אחת החברות הגדולות בעולם שעוסקות במוביליות ובחניה. היא מוכרת לנהגים בארה"ב דרך אפליקציית ParkWhiz, שמתמחה בחיפוש חניה בין חניונים, תוך חישוב זמני הנסיעה, מצב התנועה ומזג האוויר, וכן מחירים וזמינות. רכישת ספארק תאפשר לה להמשיך ולהתרחב בפעילותה, שחשיבותה תגבר ככל שיגדלו עומסי התנועה, וכאשר כלי רכב אוטונומיים יתחילו לעלות לכבישים.

לפני כשנתיים רכשה arrive את CodiPark, סטארט־אפ ישראלי שהוקם על ידי תומר בינמוביץ' ותבור אילן, ועוסק בתשלום לחניונים באמצעות הטלפון הנייד של הנהג. המערכת שלה מוטמעת ביצרניות רכב כמו הונדה וקאדילק, וכבר מקושרת לאלקסה.

זהר באלי, מנכ"ל ספארק, ינהל את הפעילות של arrive באירופה, ממעבדת המוביליות החדשה בארץ. "בשש השנים האחרונות, ספארק פיתחה טכנולוגיות חניה חכמות ופורצות דרך שהפכו אותה למובילה בתחום. יחד עם זאת, עד כה לא התגבש פתרון חנייתי יחיד לכדי מוצר שלם באופן שהנהגים יוכלו לסמוך עליו. לכן, רכישת החברה תאפשר ל־arrive ולשותפיה לספק מוצר מוביל העונה על כל ציפיות הנהגים, שירות חניה מקצה לקצה ובפריסה עולמית. העובדה שטכנולוגיות שפיתחנו יגיעו ליצרניות רכב ולענקיות טכנולוגיה כבר בקרוב משמחת אותנו מאוד".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות