אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אל על תבקש הלוואה של 700 מיליון דולר - כדי להבטיח את המשך קיומה צילום: אל על , SIVANFARAG

בלעדי לכלכליסט

אל על תבקש הלוואה של 700 מיליון דולר - כדי להבטיח את המשך קיומה

הסכום מבוסס על תחשיבי החברה בתרחיש בו היא כמעט מושבתת למשך שלושת החודשים הבאים. לפי דרישת האוצר, כנגד ההלוואה תצטרך אל על להעמיד בטוחות להחזרתה

10.03.2020, 10:08 | נווית זומר

700 מיליון דולר זה סכום הסיוע שאל על מעריכה שנדרש לה כדי להבטיח את המשך קיומה, ויוגש לאוצר, כך נודע לכלכליסט.

הסכום מבוסס על תחשיבי החברה בתרחיש בו היא כמעט מושבתת למשך שלושת החודשים הבאים. לפי דרישת האוצר, סכום הסיוע יינתן כהלוואה ולא כפיצוי וכנגד ההלוואה תצטרך אל על להעמיד בטוחות להחזרתה. משימה קשה, על רקע חובות החברה, שהמשבר תפס אותה בעיצומו של תהליך הצטיידות בצי מטוסים חדשים בעלות של 1.6 מיליארד דולר, עליו התחייבה ונטלה הלוואות בגינו.

קראו עוד בכלכליסט

כנגד ההלוואה אל על נדרשת מהמדינה גם להעמיד לה תוכנית צמצום והתייעלות עמוקים.

דלפקי אל על, צילום: תומר הדר דלפקי אל על | צילום: תומר הדר דלפקי אל על, צילום: תומר הדר

עוד נודע כי במקביל, נציגות העובדים, ההסתדרות ופרופ' ירון זליכה שגויס לעניין בודקים כעת דרכי ההתייעלות שלדעתם על החברה לנקוט כולל צמצומי כוח אדם בהנהלה ובמטה כדי לגבש את גרסתם לההתייעלות, מול דרישות ההנהלה ובמטרה למזער פיטורי עובדים.

העובדים כבר הודיעו כי הם מוכנים לוותר על 15% מהשכר, ללא פיטורים, הצעה שנדחתה על ידי ההנהלה. לאחרונה הודיע מנכ"ל אל על גונן אוסישקין על דרישת ההנהלה לפטר 1,000 עובדים זמניים וקבועים, וכן קיצוצי שכר בגובה 20% מבעלי שכר גבוהה בקרב העובדים בהסכמים קיבוציים בחברה, וכן ויתור של חברי ההנלה והדירקטוריון על 20% משכרם.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות