אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
צניחה של כ-60% במספר הנוסעים שחלפו בנתב"ג מתחילת החודש צילום: רויטרס

צניחה של כ-60% במספר הנוסעים שחלפו בנתב"ג מתחילת החודש

לראשונה פרסמה רשות שדות התעופה כמה נוסעים חולפים בשדה - מדי יום, זאת לעומת הנתונים החודשיים שהיא מפרסמת בד"כ; המהלך הממחיש את חומרת המצב: לפי הנתונים, בראשון במרץ עברו בנתב"ג 52,239 נוסעים - לעומת 21,780 נוסעים היום

10.03.2020, 15:03 | תומר הדר

מספר הנוסעים בנתב"ג צנח בכ-60% בעשרה ימים האחרונים, מתחילת חודש מרץ. כך עולה מתחזית מעברים יומית שפרסמה לראשונה רשות שדות התעופה, לעומת הנתונים החודשיים שהיא מפרסמת בד"כ. 

קראו עוד בכלכליסט

הרשות פירסמה את התנועה היומית של הנוסעים לנוכח משבר הקורונה שהשפיע על ענפי התיירות והתעופה. בנוסף למספר הנוסעים החולפים בשדה התחזית מציגה כמה נוסעים יעברו בשדה להערכת הרשות. המהלך של הרשות ממחיש את חומרת המצב, לנוכח משבר הקורונה.

דלפקי אל על ריקים בנתב"ג, צילום: תומר הדר דלפקי אל על ריקים בנתב"ג | צילום: תומר הדר דלפקי אל על ריקים בנתב"ג, צילום: תומר הדר

לפי הנתונים שפירסמה הרשות, בראשון במרץ עברו בנתב"ג 52,239 נוסעים. בשני במרץ ירד המספר ל-46,144 נוסעים. הירידה במספר הנוסעים שחלפו בשדה ממשיכה בהדרגה עם 31,431 נוסעים בשמיני במרץ - יום לפני הכרזת מדינת ישראל על חובת הסגר לישראלים השבים מכל מדינה בעולם וצונחת ל-27,170 נוסעים אתמול ו-21,780 היום. 

בהקשר זה הדגישה רשות שדות התעופה כי טרמינל 1 ימשיך לפעול עבור טיסות פנים ארציות. בנוסף, למרות הודעות קודמות – הרשות מסרה כעת כי שדה"ת רמון ימשיך להיות כשיר גם בלילות.

עוד לפי רשות שדות התעופה, מגזרי הצ'ק אין בקומת הקרקע (G) והאוהל המיוחד שהקימה הרשות לביצוע צ'ק אין יסגרו וכלל פעילות הטרמינל תבוצע רק בקומה 3. בנוסף, כלל העובדים הזמניים יוצאו לחופשה ללא תשלום – ועובדים וותיקים יצאו לפרישה מוקדמת.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות