אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מיתוג חדש-ישן: רוג'ר פדרר קיבל מנייקי את הזכויות על סימן RF צילום: Clive Brunskill

מיתוג חדש-ישן: רוג'ר פדרר קיבל מנייקי את הזכויות על סימן RF

פדרר היה הפרזנטור של נייקי מאז תחילת הקריירה, לפני שעבר ב-2018 ליוניקלו היפנית תמורת סכום עתק של 300 מיליון דולר ל-10 שנים – נייקי הותירה את המותג RF בידיה עד למכירת כל הנעליים והביגוד שייצרה ושנשאו את הסימן; לא ברור עם יוניקלו ופדרר יחדשו את השימוש בסימן

11.03.2020, 09:01 | מיקי גרינפלד

רוג'ר פדרר קיבל לידיו בחזרה את הלוגו עמו הוא מזוהה, ה-RF, הסימן שהיה מוטבע על בגדיו ונעליו ועל המרצ'נדייז ששיווק לאורך שנים ארוכות, מאז שהפך לאייקון עולמי. הטניסאי השוויצרי הענק - הנחשב בעיני מרבית האוהדים לגדול בהיסטוריה, לצד יריביו נדאל וג'וקוביץ' - לא השתמש בלוגו RF מאז שהסתיים ההסכם בינו לבין נייקי, הבעלים של המותג, לפני שנתיים.

קראו עוד בכלכליסט

ביולי 2018 הפתיע פדרר עם החלטה חריגה בכל הנוגע ליחסי שחקנים-חברות מאמצות ובחר שלא לחדש את החוזה עם נייקי, שהיתה החברה המאמצת שלו מתחילת הקריירה. פדרר בחר במקום זאת להפוך לפרזנטור של יוניקלו היפנית (שבשליטת פאסט ריטיילינג, הנסחרת בבורסה של טוקיו).

פדרר לא יכול היה לסרב להצעה שקיבל מיוניקלו, שעמדה לפי דיווחים שלא אושרו רשמית על כ-300 מיליון דולר לתקופה של 10 שנים. נייקי מצידה החליטה שאין הצדקה להשוות את הצעת הענק הזו, וכך הסתיים הקשר בין הצדדים.

הלוגו RF היה שייך למעשה לנייקי, שגיבשה אותו יחד עם הטניסאי ואנשיו, ובעת המעבר ליוניקלו פדרר לא קיבל לידיו את הלוגו. פדרר אמר בשעתו בעניין זה - "כן, הלוגו שייך לנייקי כרגע, אבל זה יעבור אלי באיזשהו שלב".

לנייקי היה סטוק עצום של ביגוד ונעליים שייצרה עם הלוגו והיא לא היתה מוכנה לוותר על ההכנסה הצפויה מהם. עתה, לאחר שהמלאי האמור נמכר, החליטה נייקי להעביר את הלוגו חזרהלבעלות פדרר, שעמד מאחורי ההצלחה שלו בפועל.

לא ברור אם פדרר ויוניקלו יבחרו לעשות שימוש בלוגו, לאחר שנתיים שבהן, כפרזנטור שהשתמש בבגדי החברה היפנית, לא נעשה בו שימוש. פדרר אגב, ממשיך לנעול נעלי נייקי, ללא כל הסכם חסות בינו לבין החברה, וכמובן בהסכמת יוניקלו, שאינה מייצרת נעלי ספורט מקצועיות.

פדרר עצמו נמצא בתקופת התאוששות מניתוח בברך ולא צפוי לשחק בעונת החימר הקרובה. בפועל עדיין לא ברור אם עונת הטניס תימשך כסידרה, לנוכח מגיפת הקורונה, ולאחר שבשבוע שעבר בוטל טורניר האינידיאן וולס, אחד משבעת הטורנירים הגדולים בסבב. אם המשחקים כן יימשכו באופן כזה או אחר, פדרר אמור לשוב לשחק בעונת הדשא.

פדרר בבגדי יוניקלו , צילום: איי פי פדרר בבגדי יוניקלו | צילום: איי פי פדרר בבגדי יוניקלו , צילום: איי פי

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות