אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חצי שנה אחרי שאוורסט הצהירה על הקמת פעילות חיתום – המנכ"לית המיועדת ויו"ר בנק ההשקעות עוזבים

בלעדי לכלכליסט

חצי שנה אחרי שאוורסט הצהירה על הקמת פעילות חיתום – המנכ"לית המיועדת ויו"ר בנק ההשקעות עוזבים

העזיבה של רועי אייזנמן ואוריין פרידנר נסבה סביב אי גיוס הכסף הנדרש כפיקדון להקמת חברת החיתום. כך נודע לכלכליסט. אוורסט: "לחברת החיתום היו כבר מזמן שתי אפשרויות שונות לממן את פעילות החיתום אולם, בניגוד לעמדת הדירקטוריון, אלו נהדפו ע"י אייזנמן"

11.03.2020, 11:05 | צלי גרינברג
חצי שנה בלבד לאחר שהצהירו על הקמת פעילות חיתום לחברת הקרנות אוורסט, רועיי אייזנמן, יו"ר בנק ההשקעות, ואוריין פרידנר, מנכ"לית פעילות החיתום שהחלה להיבנות, עוזבים, כך נודע לכלכליסט.

קראו עוד בכלכליסט

אייזנמן, שעוזב את תפקידו לאחר כשנתיים וחצי כשותף מנהל ויו"ר בנק ההשקעות של חברת הקרנות אוורסט, ופרידנר, שעוזבת כחצי שנה בלבד מאז הצטרפה לחברה, החליטו לפרוש מתפקידם לאחר שהחברה לא העמידה את הפיקדון בסך 3 מיליון השקלים הנדרש להקמת פעילות החיתום של החברה.

אוריין פרידנר אוריין פרידנר אוריין פרידנר

גורמים בשוק ההון מסרו לכלכליסט כי אי גיוס הפיקדון הנדרש יצר חיכוך ומחלוקות בין מנהלי החברה, שהובילו לחוסר אמון בין הצדדים.

חגי ידיד, מנכ"ל בית ההשקעות אוורסט, צפוי להחליף את אייזנמן ולתפקד גם כיו"ר בנק ההשקעות לצד תפקידו הנוכחי, והחברה בוחנת כיצד להמשיך את הקמת פעילות החיתום עליה הצהירה לפני כחצי שנה.

בסוף אוקטובר השנה דיווחה אוורסט כי בנק ההשקעות שלה מקים חברת חיתום חדשה שתנסה ליטול נתח מתוך 500 מיליון השקל שענף החיתום מגלגל בשנה. אוריין פרידנר, שכיהנה לפני כארבע וחצי שנים כמנהלת הנפקות בפועלים אי.בי.אי חיתום, מונתה לכהן כמנכ"לית חברת החיתום החדשה.

רועי אייזנמן, צילום: פוטו פרג רועי אייזנמן | צילום: פוטו פרג' רועי אייזנמן, צילום: פוטו פרג

חברת החיתום הייתה אמורה לפעול לצד בנק ההשקעות של החברה, שליווה בעבר הקמות והנפקות של מספר גופים (בעיקר קרנות), וביניהן: קרן ג'נריישן קפיטל, שהונפקה ב-2019 בבורסה בת"א וגייסה אז 525 מיליון שקל, קרן הפינטק האמריקנית Group11, קרן סטיל פרטנרס האמריקנית בתהליך רכישה של חברה ישראלית, וכמה עסקאות גיוס לחברות מתחום הקנאביס והאנרגיה.

רועי אייזנמן ואוריין פרידנר סירבו להתייחס לדברים.

מאוורסט נמסר: "אוורסט תקים כמתוכנן את פעילות החיתום לפי החלטת הדירקטוריון של החברה. לוחות הזמנים המתאימים יקבעו בקרוב ע"י הדירקטוריון, בהתאם לתנאי השוק ולמשימות האחרות בקבוצה. לחברת החיתום היו כבר מזמן שתי אפשרויות שונות לממן את פעילות החיתום אולם, בניגוד לעמדת הדירקטוריון, אלו נהדפו ע"י אייזנמן. כעת, עם פרישתו, התכנית צפויה להתממש. מרבית המשקיעים המפורסמים שהתגייסו להקמת בנק ההשקעות עשו זאת בעקבות היכרות ופעילות משותפת ומוצלחת עם קרנות אוורסט בחו"ל. למשקיעים אלו לא הייתה היכרות קודמת עם אייזנמן ומהלך החלפתו ע"י חגי ידיד לאחרונה התקבל בברכה. מאז ועד היום ההתמקדות הייתה בבניית פעילות בנקאות להשקעות בינלאומית שבסיסה בת"א וכך היה. חברת הניהול מתכוונת לחדש בשנת 2020 את פעילות ניהול הנכסים בתחומי ההתמחות בהקמת פעילות חדשה שתחל לפעול בקרוב".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות